Despacito nie trzeba nikomu przedstawiać. Autor tego hitu, Luis Fonsi, nie składa broni i prezentuje kolejny hit, który z pewnością zawładnie wakacyjnymi playlistami. To Calypso, gościnnie w kawałku pojawia się Stefflon Don.

Już pierwsze dźwięki Calypso przenoszą nas na letnią wyprawę, gdzie głównym zmartwieniem jest „Jak zdołam bawić się i tańczyć cały czas?”. Głosy Luisa Fonsiego i Stefflon Don zapraszają do beztroskiego spędzania czasu. W utworze słyszymy połączenie rytmów z Karaibów, pop, latino oraz rapu w najlepszym wydaniu.

Calypso zostało skomponowane przez Fonsiego, Dyo, Mauricio Rengifo, Andresa Torresa oraz Stefflon Don. Za produkcję odpowiadają Andres Torres oraz Mauricio Rengifo.

Premierze utworu towarzyszy również nowy teledysk, którego reżyserem jest Carlos Perez, autor klipów Despacito i Échame La Culpa. Zdjęcia powstały w Puerto Rico, głównie na wyspie Palominito. Klip doskonale prezentuje urok tego zakątka świata: błękit morza, biel piasku oraz radość z życia, która udziela się każdemu – najmłodszym i tym starszym. Mieszkańcy wyspy, mimo zniszczeń wywołanych huraganem Maria, nigdy nie stracili pogody ducha oraz woli przeżywania życia w pełni.