Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Wicca Phase na koncercie w Warszawie już w niedzielę

Wicca Phase – jeden z najbardziej intrygujących artystów na scenie cloud rapu, przyjedzie do Warszawy! Współzałożyciel kolektywu GothBoiClique, który nagrywał m.in. z Lil Peepem (Avoid, czy Absolute In Doubt) wystąpi 17 czerwca w Chmurach.

Wicca Phase naprawdę nazywa się Adam Mcllwee i pochodzi z Pensylwanii. Artysta podążając wyjątkową drogą muzyczną, poprzez eksperymentowanie z różnymi gatunkami i czerpanie inspiracji z wielu źródeł, a także liczne kolaboracje, wskazuje nowe kierunki w undergroundzie.

Instynkt Mcllowee’a do muzycznych innowacji można znaleźć już w czasach Tigers Jaw – zespołu, z którego odszedł 2013 roku, aby rozpocząć nowy rozdział w karierze. Kształtowanie unikalnego brzmienia Wicca Phase rozpoczęło się od serii piosenek wypuszczonych online, które łączyły szczery songwriting w stylu Nicka Cave’a z hiphopowym beatem. Ten nieoczywisty miks ciemnej elektroniki, trapów i alternatywy konstytuują styl Wicca Phase.

Mcllowee jest współzałożycielem GothBoiClique – 10-osobowego kolektywu, którego członkiem byli np. Lil Peep, Lil Tracy czy Horse Head. Grupa skupiła jednych z najlepszych artystów nowego stylu i pomogła ukształtować wokół niego społeczność.

Corinthiax jest kolejnym krokiem w karierze i rozwoju artystycznym Mcllowee’a. EPka eksploruje różne oblicza Wicca Phase, a także wprowadza jego twórczość na nowe terytoria. Ważnym elementem jest głos Wicca Phase, jednocześnie pewny i delikatny, dostarczający mrocznych, a zarazem wrażliwych opowieści o tęsknocie z okultystycznym rozmachem. Mini-album zawiera intrygujące połączenie tajemniczości i szczerości.

(Visited 38 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 15 czerwca, 2018
Close
%d bloggers like this: