Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 3:47 pm DZIAŁ NEWS

Nowy singiel Shakiry „Acróstico” plagiatem? Mocna odpowiedź Pauli Mattheus

Nowa piosenka Shakiry — „Acróstico”, wywołała sensację wśród fanów. Jest to bardzo emocjonalny utwór dedykowany jej dwóm synom (Milanowi i Sashy), którzy również wzięli udział w projekcie. Pierwszy z nich grał na pianinie, a drugi użyczał swojego głosu i łączył go w najsłodszy możliwy sposób z głosem matki, w wyniku czego powstała piosenka, której nie można wyrzucić z głowy. Matki już używają go jako „hymnu” do mówienia o swoich dzieciach, czy ogólnie o macierzyństwie w sieciach społecznościowych i stworzyły nawet trend na TikToku.

Jak to zawsze ma miejsce w przypadku piosenek Shakiry, premiera musiała mieć pikantną nutkę kontrowersji. Po pierwsze, z powodu pokazania dzieci, dla których kilka tygodni temu poprosiła o szacunek i unikanie publikacji wizerunków. Po drugie, z powodu rzekomego plagiatu piosenki Pauli Mattheus, ponieważ podobieństwo jest więcej, niż delikatne. Sama Paula, widząc całe zamieszanie, które powstało, została niejako zmuszona do złożenia oświadczenia, a jej opinia okazała się mocna i kategoryczna.

Rzekomy plagiat Pauli Mattheus przez Shakirę

To prawda, że jest podobna„, oświadczyła Paula Mattheus na swoich social mediach po tym, jak zobaczyła zamieszanie jakie wywołuje podobieństwo jej piosenki „Te lo dije de verdad” do „Acróstico” Shakiry.

Są to te same akordy, podobna melodia, ale naprawdę nie sądzę, żeby ktokolwiek mnie splagiatował, nie potępiam tego, ani nic w tym stylu.„, dodała, dając do zrozumienia, że nie zamierza podejmować żadnych kroków prawnych.

WYRAŻĘ SIĘ JASNO. NIGDY nie powiedziałem, że to plagiat. Nie zamierzam też tego potępiać ani nic z tych rzeczy. Muzyka to muzyka i wszystko jest wymyślone. Melodia (…) jest podobna, tak jak tysiące piosenek jest do siebie podobnych. Byłabym wdzięczna, gdyby prasa uważała na nagłówki. Dziękuję.

Jedyny zachowany Tweet w sprawie.
(Visited 144 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 20 maja, 2023
Close
%d bloggers like this: