Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Teledyski

Nowy teledysk: Sorry Boys – Apollo

Utwór Apollo to czwarty singiel z nominowanego do Fryderyka albumu Roma. Za reżyserię teledysku do piosenki odpowiada Filip Tułak, autorem zdjęć jest Wawrzyniec Skoczylas, a scenariusz napisała Bela Komoszyńska i Filip Tułak.

Bela Komoszyńska o klipie: “Idea tego teledysku zrodziła się w nawiązaniu do przemieszania dwóch tożsamości tej samej osoby, o której śpiewam w piosence “Apollo”. Wszyscy znają imię Apollo, ale dla jednych jest to przede wszystkim grecki bóg, dla innych nazwa amerykańskiej misji kosmicznej. Kim naprawdę jest Apollo? Czy w wyniku narzuconej mu przez innych tożsamości nie popełni błędu w odkrywaniu swojego przeznaczenia?

Wspaniała ekipa filmowa z Papaya Films, która pojechała z nami do Chorwacji, doskonale poczuła pomysł przedstawienia metafizycznej więzi dwóch bohaterek, będących wcieleniem jednej osoby. Ich losy dążą do uwolnienia.

Apollo to pierwszy anglojęzyczny singiel z wydanej w tym roku płyty Roma. Napisany w połowie po polsku i angielsku album, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Krążek przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. „Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu.” – mówi Bela.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 23 października, 2017
Close
%d bloggers like this: