Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Onuka wystąpi w Warszawie

Gwiazda ukraińskiej sceny i tegorocznej Eurowizji – zespół Onuka przyjedzie do Warszawy by 27. października zagrać koncert w Warszawskim Palladium!

Podczas ostatniej Eurowizji swoim występem zespół Onuka zdobył uznanie Europejskiej publiki, trafił na pierwsze miejsca list przebojów w: UK, Francji czy Niemczech.

Zespół powstał w 2013 roku. Jego nazwa – w tłumaczeniu „Wnuczka” jest swoistym hołdem, który liderka grupy Nataliya Zhizhchenko oddaje swojemu dziadkowi, znanemu twórcy ludowych instrumentów, Oleksandrowi Shlionchykowi. To on, jak sama tłumaczy, zrobił dla niej pierwszą piszczałkę, nauczył grać i sformułował pojęcie ojczyzny.

Nataliya Zhizhchenko jest wokalistką, autorką tekstów oraz głównej idei, jaka przyświeca grupie. Oprócz tego gra jeszcze na piszczałkach, okarynie, glinianych gwizdkach, omnichordzie, niewielkich instrumentach perkusyjnych oraz kieruje wykorzystaniem sampli.

Współautorem projektu jest z kolei Eugene Filatov, lider grupy The Maneken. Podczas ich występu właśnie zespół Onuka zadebiutował scenicznie w 2014 roku. Wcześniej jednak wydał swój pierwszy singiel – Look oraz klip w reżyserii wspomnianego Filatova. W tym samym roku ukazał się też debiutancki album studyjny grupy zatytułowany po prostu Onuka, który trafił na pierwsze miejsce miesięcznego zestawienia najczęściej kupowanych płyt w ukraińskim serwisie iTunes.

W 2015 roku grupa Onuka zdobyła Ukraińską Nagrodę Muzyczną Yuna w kategorii Odkrycie roku. Po czym w ręce fanów trafił jej drugi mini album – Widlik. Na płycie znalazł się m.in. utwór 1986, który jest hołdem dla ofiar katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 18 października, 2017
Close
%d bloggers like this: