Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Występy na żywo

Pablopavo i Ludziki na koncercie w radiowej Trójce

Marginal to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić. Albo zbudować – mogliśmy przeczytać w zapowiedziach nowego krążka Pawła Sołtysa i jego kolegów.

Repertuar z tej „tanecznej inaczej” płyty warszawska grupa zagrała w lutym w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W najbliższą niedzielę 10 marca radiowa Trójka wyemituje ten znakomity koncert.

Pablopavo urodził się w 1978 roku, a w roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany Telehon. W taki sposób rozpoczęła się „pozareggae’owa” kariera warszawskiego muzyka, tekściarza i pisarza. Wydany jesienią ub. Marginal to najnowszy materiał Pablopavo. Jak sam mówi – jest to jego 16 płyta nagrana w ciągu 15 lat.

Niemal cały materiał z tego znakomitego krążka – w tym Piosenkę Czesława Miłosza oraz W przytułku z tekstem Szymborskiej – Pablopavo i Ludzki i zagrali w lutym w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Warto przypomnieć, że promujący płytę singiel Karwoski od 26 tygodni gości na „Liście przebojów Programu 3”. A przez dwa tygodnie zajmował pierwsze miejsce zestawienia, w którym znaleźć dziś można również najnowszy utwór grupy, czyli Kogo. Początek koncertu na antenie Trójki w niedzielę 10 marca od godz. 19.05.

(Visited 57 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 8 marca, 2019
Close
%d bloggers like this: