Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Panel akustyczny przydatny nie tylko do studia nagrań

Wyciszenie pomieszczenia, w którym nagrywa się dźwięk, jest koniecznością. Równie ważne jest zniwelowanie pogłosu w filharmonii, teatrze, operze i innych miejscach, w których odbywają się koncerty lub spektakle. Do profesjonalnego wygłuszania wnętrz służą panele akustyczne, które z powodzeniem można zastosować również we własnym domu. Sprawdź, jakie efekty daje stosowanie paneli akustycznych. 

1. Czym jest panel akustyczny?

2. Zalety stosowania paneli akustycznych w pomieszczeniach

Studia nagrań od lat są wygłuszane za pomocą specjalistycznych paneli akustycznych. Dzięki nim w pomieszczeniu jest cicho, dźwięki z zewnątrz są tłumione, a wewnątrz nie pojawia się echo. W podobny sposób wycisza się inne miejsca, w których głośno puszcza się muzykę, organizuje koncerty lub spektakle teatralne. Do wygłuszania służą specjalne panele akustyczne, które coraz częściej są montowane w domach i mieszkaniach. Dowiedz się więcej na temat paneli akustycznych.

Czym jest panel akustyczny?

Panele akustyczne wygłuszają pomieszczenia za sprawą specjalnej konstrukcji i wypełnienia. Opierają się na płycie meblowej, z której tworzy się solidną ramę. Wnętrze wypełnia się natomiast wełną mineralną, która tłumi hałasy. Każdy panel akustyczny jest dodatkowo zabezpieczony tkaniną, która chroni przed pyleniem, zwiększa efekt pochłaniania dźwięków i poprawia estetykę konstrukcji.

Panele montuje się samodzielnie na ścianach w dowolnych pomieszczeniach, zgodnie z potrzebami. Można stosować je w burach, call center, studiach nagrań, pokojach odsłuchowych, pracowniach lektorskich oraz salach kinowych i teatralnych. Równie dobrze można zamontować je na cienkich ścianach w bloku, by wyciszyć odgłosy dobiegające z mieszkań sąsiadów. Wyciszenie panelami może przydać się również mieszkańcom, którzy mają psy lub często słuchają głośno muzyki.

Zalety stosowania paneli akustycznych w pomieszczeniach

Stosowanie paneli akustycznych w pomieszczeniach przede wszystkim pomaga uzyskać balans częstotliwości i wygłuszyć niechciane dźwięki z zewnątrz. Panel zatrzymuje skutecznie nawet bardzo głośne hałasy. Dzięki niemu niweluje się również pogłos i rezonanse wewnątrz wyciszonego pomieszczenia oraz usuwa się z niego fale stojące. W ten sposób uzyskuje się efekt w postaci czystego brzmienia każdego dźwięku, co jest istotne nie tylko w studiu nagraniowym, ale w wielu innych miejscach. Panele od tym względem sprawdzają się nawet w gabinetach laryngologicznych, gdzie cisza jest niezbędna do przeprowadzenia rzetelnego badania słuchu pacjenta.

(Visited 77 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 15 kwietnia, 2021
Close
%d bloggers like this: