W miniony piątek w studio Radiowej Czwórki odbył się na żywo koncert grupy POMPONIKA.
Wybrzmiały syntezatory, gitara basowa a to wszystko zostało okraszone przyjemnym dla ucha a zarazem intrygującym głosem wokalistki – ciekawi jesteście jaka jest historia zespołu? Gotowi na nowe doznania muzyczne? Zapraszam zatem!

Duet POMPONIKA tworzą AK (wokal, warstwa audio i video) oraz Piotr Łabi Łabanow (Bass/ Guitar)

 

ONA: AK
AK przybyła z Chin, gdzie ukończyła Syczuańskie Konserwatorium Muzyczne. Po uzyskaniu magistra w zakresie teorii i kompozycji postanowiła rozpocząć własną muzyczną karierę.
Przed przybyciem do Warszawy, przez ponad 10 lat mieszkała w mieście Chengdu. Występowała na wielu muzycznych festiwalach jako członek dużego zespołu, jednocześnie współpracując z lokalnymi muzykami na mniejszych scenach.
AK z dużymi sukcesami występowała na popularnych w Chinach aplikacjach online. Do tej pory ma ponad 100 tys. fanów na jednym z chińskich kanałów muzycznych online, który ją wspiera. Jesienią 2015 roku, AK przyjechała do Polski, gdzie założyła zespół Pomponika z Piotrem i zaczęli tworzyć własną muzykę.

 

ON:Piotr
Piotr w szkole muzycznej grał na wiolonczeli i gitarze. Odtwarzanie muzyki klasycznej bawiło go dłuższy czas. Kilka lat temu doznał jednak olśnienia, że muzyka jako język powinna służyć wypowiadaniu własnych kwestii, a że najważniejszym instrumentem w kapeli jest bas i postanowił podążyć ścieżką gitarzysty – basisty.

 

JAKO DUET:
Kompozycje Pomponiki odbiegają od standardowych. Zastosowanie elektroniki daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Styl Pomponiki podlega ciągłym zmianom i nie jest jeszcze zdefiniowany. Wiosną 2017 wystąpili kilka razy w Warszawie, aby otrzymać zaproszenie i wystąpić na międzynarodowym “Wiosennym Festiwalu” w Chinach, który odbywa się w kultowy klubie muzycznym „Poranny Dom” w Chengdu.
Jako pierwszy zespół występujący na środkowej scenie, Pomponika zaprezentowała godzinny program, który był określany mianem „magicznego doświadczenia dla wszystkich”.

 

“Sometimes, Pomponika’s music is so quiet.

Like they’re reading the diary from childhood,

Page by page, slowly and carefully.

 

Sometimes, Pomponika’s music is a bit crazy~

They’d love to jump into the rabbit hole,

to explore, to build up a new wonderland.”

 

SAMI O SOBIE:
Ponadto byliśmy supportem przed koncertem Renaty Przemyk oraz Kasi Kowalskiej. Mamy za sobą występy na dużych Festiwalach- Las Festival, Powidz Jam Festiwal oraz Songwriter Łódź Festiwal 15. Noc Kulturalna, kilka koncertów klubowych, wizyty w rozgłośniach radiowych: Trójka Polskie Radio i Czwórka. Można nas również usłyszeć w ChilliZet.
Jesteśmy laureatami konkursu „Będzie głośno” organizowanego przez Czwórka Polskie Radio oraz zdobyliśmy nagrodę specjalną przyznawaną przez ZAiKS w kategorii muzyka.

 

    

This is Pomponika,

By mixing two different souls and minds,

It results in something interesting, something crazy, something full of fun.

K.

więcej na temat zespołu oraz samego koncertu znajdziecie na:

https://www.facebook.com/pomponika

https://www.polskieradio.pl/10/5798/Artykul/2243146,Pomponika-zagrala-na-zywo-w-studiu-Czworki