Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Poznaliśmy gości jubileuszu Czerwonych Gitar!

Już za dwa tygodnie – 31 lipca – w Operze Leśnej w Sopocie legenda polskiej sceny, Czerwone Gitary, zagra specjalny jubileuszowy koncert z okazji 50lecia istnienia. W symfonicznym koncercie wezmą udział specjalnie zaproszeni goście, m.in.: Jacek Stachursky, Rezerwat, Kreuzberg czy Sarsa Markiewicz. Portal MusicLovers.pl objął patronat medialny nad koncertem.

1 lipca w Operze Leśnej w Sopocie Czerwone Gitary zagrają specjalny jubileuszowy koncert symfoniczny z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Czerwone Gitary zaprezentują tam swoje największe przeboje w bezprecedensowych aranżacjach.

Symfoniczny koncert Czerwonych Gitar będzie trzygodzinną podróżą przez 50 lat niezwykłej muzycznej historii jednego z najpopularniejszych i najważniejszych polskich zespołów. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie. Koncert będzie także promował płytę zespołu „Czerwone Gitary Symfonicznie”, która ukaże się nakładem Universal Music Polska.

Na scenie obok Czerwonych Gitar pojawią się także goście:

Jacek Stachursky, jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych artystów polskiej muzyki rozrywkowej, który w ubiegłym roku wydał album „Moje Zakazane Przeboje” podsumowujący 20 lat artystycznej aktywności muzyka.

Rezerwat, kultowy zespół lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce, który w roku bieżącym powraca z trzecim oficjalnym albumem zatytułowanym „Dotykaj”. Ostatnia płyta rezerwatu ukazała się w 1987 roku!

Sarsa, czyli Sarsa Markiewicz to jedna z najbardziej intrygujących wokalistek na polskim rynku muzycznym. Szerokiej publiczności dała się poznać podczas V edycji talent show „The Voice Of Poland”, gdy uwagę widzów zwróciła swoją charakterystyczną barwą głosu. Najnowszym sukcesem artystki jest utwór „Naucz mnie”, który podbił wszystkie stacje radiowe w Polsce. Piosenka jest zapowiedzią debiutanckiej płyty, która pod barwami Universal Music Polska, ukaże się jesienią bieżącego roku.

Kreuzberg, jeden z najciekawszych zespołów rockowych młodego pokolenia w Polsce, który od momentu powstania w 2013 roku zdołał zjednać sobie już rzesze fanów w całym kraju. Zespół obecnie pracuje nad drugim albumem studyjnym.

Weronika Korthals, uznana wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, która w roku bieżącym wyda swoją kolejną. Nadchodzący album Weroniki Korthals promuje m.in. singiel nagrany wspólnie z Grzegorzem Skawińskim:

Piotr Salata, doceniony polski wokalista jazzowy, o którym usłyszała cała Polska, gdy w 2002 roku wygrał program „Droga do gwiazd”. Aktualnie artysta promuje swój ostatni album zatytułowany „Czuła gra”.

Marcin Molendowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych uczestników ostatniej edycji Voice Of Poland, który zupełnie niedawno zaprezentował swój pierwszy oficjalny singiel zatytułowany „Głupie serce”:

Marcin Kindla, wokalista, multiinstrumentalista, autor tekstów i piosenek. Laureat Festiwalu w Opolu (2012) oraz Festiwal Krajów Nadbałtyckich w Szwecji. W tej chwili Marcin pracuje nad nową płytą. Zapowiedzią albumu są single “Da się żyć” oraz “Po prostu wróć”, do którego powstał klip nakręcony w Barcelonie.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 16 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: