Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, DZIAŁ NEWS, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Przed wybuchem – OFF Festival już niebawem!

Dolina Trzech Stawów jest miejscem niezwykłym, łączy w sobie naturalne piękno wraz z niepowtarzalnymi koncertami, co daje mieszankę wybuchową. Co roku na OFF Festival do Katowic przybywają tysiące ludzi spragnionych dobrej muzyki i  tego niesamowitego klimatu łączącego pokolenia. W zeszłym roku główną inicjatywę przejęły kobiety, na scenach rządziły PJ Harvey, Anna von Hausswolff, Siska. To był mocny przekaz, który trudno byłoby przebić, jednak w tym roku szykuje się coś jeszcze większego. Organizatorzy, którzy od lat  zapraszają gwiazdy z różnych gatunków muzycznych, tym razem naprawdę postawili na odwagę. Obok enigmatycznej Zoli Jesus postawili progresywny i hard rockowy zespół Unsane. Ramię w ramię z feministyczną Aurorą stanie polski, nieoszlifowany diament ze Śląska — Coals, a to dopiero początek!

Off Festival Katowice 2018 – Kto wystąpi?

Charlotte Gainsbourg

Mieszanka wybuchowa, tak można nazwać ekipę artystów, którzy pojawią się w tym roku. Jedną z największych gwiazd będzie niewątpliwie Charlotte Gainsbourg. Aktorka, poetka, piosenkarka, która w każdej dziedzinie osiąga sukces, zaleje Dolinę Trzech Stawów delikatnością płynącą prosto z zachodu. Jej zmysłowość i francuski akcent czarowała przez lata na ekranach, a teraz w ramach promocji najnowszego krążka „Rest” przemyca trochę tej magii na scenę.

Zola Jesus

Neogotycki klimat i czarne, zwiewne chusty są obrazem malującym się w trakcie koncertów undergroundowej artystki Niki Danilovej szerzej znanej jako Zola Jesus. Zrzeszająca wokół siebie fanów ezoteryki i ciężkiej muzyki elektronicznej z industrialnymi brzmieniami da niezwykły pokaz swoich umiejętności w repertuarze utworów z jeszcze świeżej płyty „Okovi”. Zafascynowana kulturą słowiańską, z której jako córka rosyjskich imigrantów sama się wywodzi, pierwszy raz od dawna zawita w Polsce, co czyni ten koncert ważnym punktem na mapie wszystkich fanów muzyki eksperymentalnej. Zola od niemal dekady zachwyca swoim charakterystycznym głosem kolejne pokolenia, łącząc w sobie wszystkie nasze koszmary, nie zdziwi więc fakt, że w swojej historii koncertowała wraz z takimi gwiazdami, jak Fever Ray, the xx, Fromer Ghost,

Aurora

Aurora to niesamowite zjawisko na Europejskiej scenie muzycznej. Delikatna, dziewczęca, a przy tym z silnym przekazem w swoich piosenkach od początku swojej kariery zaczęła intrygować słuchaczy. Jej pierwszy album „All My Demons Greeting Me As A Friend” okazał się strzałem w dziesiątkę, a single, które publikowała z biegu trafiały na listy przebojów. Pomimo wrodzonej nieśmiałości zgodziła się wyruszyć w trasę koncertową po całym świecie. I gdzieś w tym całym zamieszaniu wywołanym swoim bajkowym klimatem, zatrzymała się i ukryła w małym domu w środku lasu, by znów tworzyć. W jej umyśle wykiełkowała koncepcja nowego albumu skupiającego się na tematyce szacunku dla natury i samej siebie. Pierwszy singiel „Queendom” ma już ponad milion wyświetleń, a sama Aurora ma na OFF’ie zaprezentować nowe kompozycje.

Coals

Węgiel, żeby stać się diamentem, musi przejść długą drogę, jednak zespół Coals prosto z samego Śląska od razu wpisał się w polski underground. Zaczynali niepozornie, oboje zafascynowani sobą i muzyką zostali połączeni przez internet. Ich pierwsza EP-ka „Homework” wynurzyła się z kopalni, pokazując światu swój potencjał. Szybko głos Katarzyny (do złudzenia przypominający Lany Del Rey) stał się cechą charakterystyczną zespołu wraz z niepowtarzalnym stylem skradzionym z końca lat 90 tworzonym przez Łukasza. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu „Tamagotchi” świat o nich usłyszał w światowym radiu KEXP. Ich kariera nabiera rozpędu i warto mieć ich twórczość na oku, jeśli chodzi o polski potencjał na międzynarodową skalę.

Kult

Kazika z zespołem nigdy na OFF’ie nie było, nic więc dziwnego, że postanowił zmienić ten pragmatyzm i wyruszyć na jedną z nielicznych, tak niezależnych scen polski. Jako Kult, zespół zagra piosenki ze swojej najsłynniejszej płyty „Spokojnie”, od której premiery minęło już 30 lat! Jednak dobra muzyka się nie starzeje i tym sposobem będziemy mogli usłyszeć jeszcze raz ten rewolucyjny krążek. „Arahaja” bez wątpienia porwie tłum, jeszcze raz opiewając wolność i obalenie muru berlińskiego. „Do Ani” złamie wszystkim serca tęsknotą za prawdziwą miłością, a całość odbędzie się na Scenie Miasta Muzyki, gdzie zawsze grają największe gwiazdy tego festiwalu.

Całość zapowiada się naprawdę świetnie, aż trudno uwierzyć, że organizatorom udało się zebrać szerokie spektrum artystów, oprócz wyżej wymienionych wstąpią jeszcze: Ariel Pink, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Turbonegro, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, Marlon Williams, John Maus, …And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Big Freedia, David August, Egyptian Lover, Le Mystere Des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Chastity Belt, Or:la, Jacques Greene, The Brian Jonestown Massacre, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Skalpel Big Band oraz Sonbird, Good Night Chicken, Tęskno, MIN t, Unsane. Jednak lista nie jest kompletna, niebawem do festiwalu mają dołączyć kolejne, co powoduje spekulacje, kto jeszcze został zaproszony. Jedno jest pewne — będzie się działo!

Bilety są już dostępne na oficjalnej stronie — OFF Festival

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , Last modified: 16 kwietnia, 2018
Close
%d bloggers like this: