Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

To już 5 ogłoszenie Fest Festival! Kto zagra w Chorzowie?

Już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się 3.edycja FEST Festivalu. Do line up’u dołączają m.in.: Jimek & goście: historia polskiego hip-hopu, Żabson, Jon Hopkins, Piotr Zioła, Mr. Polska, Julia Wieniawa i wielu innych!

Wśród Artystów FEST Festivalu 2022 na jednej ze scen wystąpią: Jimek (Radzimir Dębski) – wszechstronny twórca, jeden z najbardziej intrygujących kompozytorów młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku muzykę filmową, spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej czy jazzowej, jak i własne utwory symfoniczne. Głośno zrobiło się o nim w 2012 roku, kiedy pokonał 3000 uczestników i wygrał konkursu na remix utworu End Of Time Beyoncè, który potem znalazł się na płycie artystki. W 2017 roku skomponował muzykę do filmów: „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”,  „Atak paniki”. Skomponował także muzykę do pierwszego polskiego slashera „W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt” oraz serialu “Sexify” dla platformy Netflix. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych odsłon Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK Artysta wziął na warsztat rodzimą scenę. Na FEST Festivalu Jimek ponownie wprowadzi nas w świat polskiego hip-hopu i wystąpi wraz z takimi gośćmi jak SokółZip SkładTEDEŻabson i inni.

Jon Hopkins – twórca muzyki elektronicznej, producent, którego utwory solowe i zespołowe zdobyły szerokie uznanie, a także nominacje do Grammy, Mercury Prize i Ivor Novello. Na początku lat 00’ dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy dzięki współpracom z Brianem Eno Coldplayem, aby finalnie odnaleźć swój solowy styl, mieszający doszlifowane bity ze spokojnymi, medytacyjnymi brzmieniami. Nie boi się eksperymentować i obierać przeróżne kierunki muzyczne, a my nie możemy się doczekać aż jego twórczość oczaruje nas na żywo.

Jamala & Kayah – to niezwykły duet dwóch zdolnych artystek. Jamala (Susanna Jamaldinova) – ukraińska piosenkarka, która wygrała Eurowizję 2016 z kompozycją “1944”. Jej muzyka łączy klimat jazzu, bluesa i rytmu. Będzie jej towarzyszyć Kayah – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich piosenkarek.

Jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia – Żabson również zaprezentuje się na jednej ze scen FEST Festivalu 2022. Artysta w 2015 roku wydał swój debiutancki mini album NieKumam. Następnie zaprezentował oficjalny album studyjny pt. To ziomal” (2018), który okazał się złotą płytą i sprzedał się w 15 tys. egzemplarzy.

Młoda i zdolna Julia Wieniawa, którą wyróżnia niezwykła barwa głosu i wrażliwość muzyczna podczas festiwalu zaprezentuje swoje dotychczasowe dzieła muzyczne. Debiutowała muzycznie wydając utwór Na zawsze” z 2016 roku, który ukazał się na albumie Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3. 17 czerwca piosenkarka zaprezentuje swoją debiutancką płytę.

Oprócz nich zagrają jeszcze: MR. Polska – holenderski raper, piosenkarz i autor tekstów polskiego pochodzenia. Najgorętszy newcomer ostatnich miesięcy – Rusina. Kinny Zimmer – polski raper, który mimo młodego wieku zdobywa olbrzymie sukcesy. Lanek – czołowy producent muzyczny na polskiej scenie hip-hopu. Swój producencki talent podczas festiwalu zaprezentuje również Shy FX. Kukon, a właściwie Jakub Konopka – młody, zdolny raper, który wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną i zapadającymi w pamięć tekstami. Młody duet Coals, Piotr Zioła.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się ponownie w Parku Śląskim w Chorzowie w dniach 10-13 sierpnia. Bilety w cenach 549 zł – karnet 4 dniowy, 389 zł – bilet weekendowy, 299 zł – bilet jednodniowy, dostępne są pod tym linkiem.

(Visited 28 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , Last modified: 14 czerwca, 2022
Close
%d bloggers like this: