Utalentowane koleżanki – Cardi B, Bebe Rexha i Charli XCX – połączyły siły i nagrały Girls. Inspiracją przy tworzeniu utworu były silne kobiety, które Rita Ora spotkała na swojej życiowej drodze.

Utwór wyprodukowali Ben Billions, Jonny Coffer i Andrew Watt. Premiera singla nastąpiła tuż przed wyprzedaną europejską trasą koncertową Rity, na której będą ją wspierać Raye i Kara, młode utalentowane wokalistki, wybrane przez samą artystkę.

W drugiej połowie 2018 roku powinna się pojawić druga studyjna płyta Angielki. Mająca 27 lat Rita Ora, osiągnęła wielki sukces, sprzedając do tej pory ponad 7 mln singli. Dyskografia artystki obejmuje na razie jeden album, Or” (2012), który osiągnął szczyt brytyjskiego notowania i porył się na Wyspach platyną.

Rita Ora nie ukrywa, że silne kobiety, które nie boją się podążać własną drogą i mówić to, co myślą są dla niej wielką inspiracją. Angielska piosenkarka i aktorka tak mówi o nich:

„W ostatnich paru latach bardzo inspirują mnie silne kobiety, które spotkałam. Które nie boją się być sobą. Kieruję ten utwór do tych, którzy rządzą światem – oto nasz hymn. Nasza celebracja miłości. Chciałam też podziękować wszystkim wspaniałym wokalistkom, które podzieliły się ze mną swoim talentem w tej piosence”.