Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:56 pm DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

ROMY z The xx zapowiedziała solowy album! Singiel „Loveher” już dostępny

Romy ogłosiła szczegóły swojego długo oczekiwanego pierwszego solowego albumu. Brytyjska artystka, która jest piosenkarką, autorką tekstów i DJ-ką, wcześniej zyskała uznanie nagrywając trzy albumy ze swoim zespołem The xx. Jej solowy album Mid Air zostanie wydany 8 września.

Wraz z ogłoszeniem albumu, Romy opublikowała swój najnowszy singiel, który ponownie został wyprodukowany przez Freda. Utwór nosi tytuł Loveher i jest kluczowym utworem dla Romy, otwierającym całą płytę. To pierwsza piosenka, która została napisana specjalnie na ten album.


Mid Air to album, który celebruje azyl i przynosi zbawienie na parkiecie. Jego tematyka dotyczy miłości, żałoby, relacji, tożsamości i seksualności, stanowiąc jednocześnie list miłosny skierowany do queerowych klubów, które dla Romy stanowią oazę wspólnoty i więzi. Można powiedzieć, że jest to również album manifestujący proces „coming-outu” – chociaż Romy już dawno temu dokonała tego ważnego kroku w swoim życiu osobistym, to album ten prowadzi słuchaczy przez smutek i ból serca w kierunku euforii.

Na albumie ponownie współpracuje z producentami Fredem i Stuartem Price, a także ze swoim kolegą z zespołu Jamie xx, który współtworzył ostatni singiel Enjoy Your Life. Album zawiera również wcześniejszy singiel Strong.

Romy opisuje Mid Air jako emocjonalną muzykę do tańca, której celem jest zjednoczenie parkietów tanecznych na całym świecie. To dźwięki, które wyrażają miłość Romy do klubowych klasyków i pisania klasycznych piosenek, jednocześnie znajdując złoty środek pomiędzy euforią, eskapizmem, smutkiem a melancholią – jak większość jej ulubionej muzyki.

Romy – Mid Air, tracklista

 1. Loveher
 2. Weightless
 3. The Sea
 4. One Last Try
 5. DMC
 6. Strong ft. Fred Again..
 7. Twice
 8. Did I
 9. Mid Air ft. Beverly Glenn-Copeland
 10. Enjoy Your Life
 11. She’s on My Mind
(Visited 69 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 8 czerwca, 2023
Close
%d bloggers like this: