Z nagrodą BRIT Critics Choice w ręku i w trakcie ostatnich szlifów nad debiutanckim albumem nagrywanym w garażu nad rzeką Tyne, Sam Fender podnosi poprzeczkę wraz z nowym singlem zatytułowanym Hypersonic Missiles.

Hypersonic Missiles to pełen zaangażowania komentarz Sama Fendera na temat wszechobecnej apatii i świata stojącego na skraju samozniszczenia. Czytamy i oglądamy niepokojące doniesienia na temat wydarzeń na scenach politycznych w różnych miejscach, a kolejne wiadomości wzmagają niepokój, dezorientację i poczucie bezsilności. Skupiamy się na problemach codzienności, cicho obserwując, co nastąpi później. Wszystko zawarte w epickim utworze.

W marcu Sam Fender wyrusza do Stanów, gdzie zagra serię koncertów na SXSW w Teksasie, jak również po raz pierwszy zaprezentuje się na żywo w Nowym Jorku, Los Angeles oraz Toronto. Artysta wyprzedaje wszystkie koncerty na trasie. Po lecie wypełnionym koncertami, również na festiwalach, Fender wyda swój wyczekiwany debiutancki album. Szczegóły tego wydawnictwa poznamy wkrótce.