Sam Fender został tegorocznym zwycięzcą Critics’ Choice!

Wcześniej to prestiżowe wyróżnienie brytyjskich krytyków otrzymali m.in. Adele, Florence & the Machine czy Sam Smith. Sam Fender znajduje się także w gronie 20 artystów w ramach VEVO ARTIST TO WATCH 2019.

Młody brytyjski muzyk w swojej twórczości nie boi się poruszać trudnych i znaczących tematów społecznych. Sam Fender bardzo mocno czerpie ze swoich doświadczeń z Tyneside. Tekstom towarzyszą porywające, napędzające do działania hymny, dzięki którym artysta błyskawicznie wyprzedaje koncerty, a wkrótce będzie wyprzedawał stadiony.

Ostatnim zaprezentowanym singlem jest That Sound, do którego powstał teledysk w reżyserii Tima Matti.

„That Sound” to celebracja muzyki, ale również niezbyt subtelny środkowy palec dla wszystkich negatywnie nastawionych osób, które nagle zaczynają się interesować tobą kiedy ci wychodzi, zwłaszcza w rodzinnych stronach. Muzyka zawsze była obecna w moim życiu i cały czas jest najważniejszą częścią mnie. Pomogła mi nie zboczyć na złą drogę kiedy byłem dzieciakiem, dała mi naprawdę wyraźny cel oraz pewność siebie, której nie znalazłbym nigdzie indziej.

Moja nowa piosenka luźno opowiada o tym, jak łatwo można stać się podatnym na negatywne opinie, zazdrość, nawet kiedy masz szczęśliwy moment w życiu i czujesz się pewny siebie. To także opowieść o odnajdywaniu siły, by ignorować wszystkie złe rzeczy dziejące się dookoła i skupieniu na swoich sprawach

Sam Fender trafił na krótką listę BBC Sound of 2018, mając zaledwie kilka piosenek na koncie. Ostatnio został ogłoszony jednym z artystów Vevo DSCVR „Artists to Watch 2019”! Artysta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że 2019 rok będzie należał do niego.

Lista utworów:
1 Dead Boys (prelude)
2 Dead Boys3 Spice
4 Poundshop Kardashians
5 That Sound
6 Leave Fast