Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Scott Weiland & the Wildabouts na koncercie w Warszawie

Znajdujący się w czołówce świata muzyki, frontman ulubionej grupy grunge Stone Temple Pilots, wokalista i solista, muzyk słynnej supergrupy Velvet Revolver Scott Weiland na koncercie w Polsce.

Wraz z Stone Temple Pilots stał się jednym z największych artystów połowy lat 90. Grupa porównywana była do takich zespołów jak Nirvana i Pearl Jam oraz znalazła się a na szczycie list hard rocka.Pomimo ogromnego sukcesu zespołu, albumów i muzyki, STP oficjalnie rozpadło się około 2001 roku z powodu kontrowersji wokół Weilanda, jego problemów z narkotykami i licznymi odwykami.

W tym samym czasie byli członkowie Guns N 'Roses, Slash, Duff McKagan i Matt Sorum, szukając artystów do swojego nowego projektu od razu przyjęli na pokład Weilanda. Nowo powstały hard rockowy zespół Velvet Revolver okazał się bardzo popularny, zdobywając podwójną platyną w USA i Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance w 2005 roku. Weiland pozostał w zespole do 2008 roku.

Po rozstaniu z Velvet Revolver Scott Weiland wrócił w 2008 do Stone Temple Pilots. Prace nad jego solowym albumem zbiegły się z letnią trasą zespołu STP, z którym zagrał 65 koncertów w samych Stanach Zjednoczonych. Następne kilka lat Weiland poświęcił na solową twórczość i jego nowy muzyczny projekt z zespołem Wildabouts, z którym w 2013 roku zagrał na trasie Purple at the Core. Projekt stał się teraz jego priorytetem.

Weiland pozostał dominującą siłą w muzyce rockowej i udowodnia, że jego twórczość wciąż jest bardzo silna i potężna. Niepowtarzalny styl muzyczny Scotta Weilanda i The Wildabouts będziecie mogli usłyszeć na żywo już 18 września w warszawskiej Proximie.

Scott Weiland & The Wildabouts
18 września 2015
Klub Proxima, Warszawa
Bilety w sprzedaży na LiveNation.pl

Scott_2015_68x98+5mm_ver113

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 26 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: