Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS

sir Was zapowiada swój debiutancki materiał

10 marca, mieszkający w Göteborgu Joel Wästberg, wyda swój debiutancki album Digging A Tunnel, który sygnuje swoim muzycznym alter ego, czyli sir Was.

Pokazując swoje niekonwencjonalne podejście do elektroniki, zaprezentował zapowiadający płytę singiel In The Midst. Do piosenki powstał także teledysk w reżyserii Fredrika Egerstranda, w którym sir Was wyrusza z przygodami do alternatywnego świata.

„Lubię czuć się przytulnie” – mówi o wizualizacji sir Was. „Gdy jestem w domu, gdy chcę się zrelaksować, zakładam wygodne ubrania. Dzięki temu czuję się dobrze. To czyni mnie zrelaksowanym i zapominam o samym sobie. Jednak tym razem zrobiłem wyjątek. Ubrałem się przed kamerą. Miłej zabawy.”

Digging A Tunnel przyniesie dziesięć zaskakujących autorskich kompozycji, nie idących za trendami i oczekiwaniami. Zapytany o inspiracje Wästberg wymienia jednym tchem: Moondog, Bob Hund, My Bloody Valentine, D’Angelo, J Dilla, Thomas Mapfuno. Liturgy, Dudley Perkins, Sly and the Family Stone, The Beatles, Mahavishnu Orchestra…Sam nie wiem. Słucham bardzo dużo muzyki.”

sir Was na swojej płycie zagrał sam niemal na wszystkich instrumentach, w tym perkusji, basie, klawiszach, gitarze, instrumentach perkusyjnych, klarnecie i saksofonie. „Wszystkim z wyjątkiem dud i harmonijki. Te uchwyciłem za pomocą mojego iPhone’a.” Większość Digging A Tunnel była nagrywana od jesieni 2014 roku, do wiosny 2015, w ulubionej przestrzeni studyjnej Wästberga w Stampen w Göteborgu, jednak za szczególną atmosferę płyty odpowiadają także dziwne odgłosy tła. Wiele z nich zostało zarejestrowanych podczas licznych podróży artysty.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 10 grudnia, 2016
Close
%d bloggers like this: