Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Teledyski

The 1975 w utworze z humanoidalnym robotem. Zobacz klip do „Yeah I Know”

W najnowszym teledysku zespołu The 1975 w rolę główną wcielił się robot humanoidalny o imieniu Ai-Da. Jest to pierwszy na świecie robot na świecie, który… jest artystą. Jego zaskakującą cechą jest to, że za pomocą swoich mechanicznych rąk i oczu potrafi rysować ludzi, patrząc na nich. Ai-Da została przygotowana do tego wideoklipu oraz poproszona o narysowanie swojego wyobrażenia świadomości. (o ile można mówić o wyobraźni w przypadku robotów).

„Ai-Da to pierwszy, światowy, humanoidalny robot-artysta Al, który za pomocą mechanicznych rąk i oczu potrafi narysować prawdziwego człowieka, patrząc na niego. Na potrzeby tego utworu wyznaczono jej bardziej wymagające zadanie: naszkicować wrażenie świadomości.” – czytamy w opisie pod klipem.

W informacji czytamy również, że robot, poprzez swój własny, specjalny język, potrafi reagować na śpiew piosenkarza. Kiedy wokalista Matty Healy śpiewa tekst, jej odpowiedź pojawia się na ekranie w kolorze jasnego turkusu.

Utwór Yeah I Know, w którym wspomagającym wokalistą jest humanoidalny robot-artysta, wchodzi w skład czwartego studyjnego albumu brytyjskiego zespołu. Krążek pt. Notes on a Conditional Form ukazał się 22 maja 2020 roku.

Wideo wydane zostało we współpracy The 1975 z Benem Ditto, który był kuratorem internetowej wystawy 15 artystów, reagujących na utwory z najnowszego albumu zespołu z Manchester.

7 lipca grupa opublikowała także teledysk do piosenki Don’t Worry. Utwór także pochodzi z majowej płyty The 1975, a teledysk utrzymany jest w estetyce i grafice typowej dla gier komputerowych czy wideo.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 9 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: