The Dumplings powraca i prezentuje Raj, czyli trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Pod koniec marca zespół zagra w Lublinie!

Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

The Dumplings pojawią się z trasą R A J w Lublinie. Zagrają 28 marca w klubie 30, koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety w cenie 59 zł dostępne są pod tym linkiem.

Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.