Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Felietony

This Ones for You – Czyli jak „wkręcić” piosenkę w klimat mistrzostw

Euro 2016. Kiedy to słyszymy od razu kojarzymy z piłką. Lecz całe te mistrzostwa musi napędzać official song tej imprezy. Dziś przyjrzymy sie „This Ones for You” i innym piosenkom z międzynarodowych świąt piłkarskich ostatnich 6 lat.

Piłka nożna – dla wielu z Was może kojarzyć się z wielkimi świętami piłkarskimi, a jak zapytam co to spalony, mało która przedstawicielka płci pięknej będzie wiedziała. Ale nie o tym chcę pisać. Z racji tego że w piątek, 10 czerwca rozpoczęło się francuskie Euro 2016, chciałbym poruszyć temat tej imprezy i innych z ostatnich 6 lat, głównie naciskając na ich oficjalne piosenki.

Wielu z nas pamięta bardzo melodyczne i wpadające w ucho „Waka Waka (This Time of Africa)” Shakiry z Mundialu w RPA 2010, równie taneczne „Endless Summer” Oceany z Polsko-Ukraińskiego Euro 2012,  czy porywające i nieprzebierające w barwach słonecznej Brazylii „We are one” Pitbulla & Jennifer Lopez z Mundialu 2014 w Brazylii.

Wracając do „This Ones for You” . Jest to utwór wyprodukowany przez światowej sławy DJ-a i producenta Davida Guetty znanego m.in z utworu z Akonem i Ne-Yo „Play Hard” i utalentowanej 18-letniej szwedki Zary Larsson. Jej wokal naprawdę wprawia w poruszenie a sama melodia Guetty, porywa do tanecznego kibicowania 24 zespołom z Europy.

Samo tłumaczenie 1 zwrotki mówi o tym że urodziliśmy sie by latać i cieszyć się chwilą, a w 2-giej usłyszymy, że przez boisko możemy podbić nowe ziemie. Przekaz w tekście jest dość wyraźny, a sam tekst jest zrozumiały jak wspomniane Shakiry „Waka Waka”..

Moim zdaniem, piosenka doskonale „wstrzeliła sie” w klimat Mistrzostw Europy, choć można zauważyć tam elementy Indii lub Ameryki Południowej, które nie do końca dotyczą Euro. Nie było też zbyt wielu elementów piłki nożnej której było bogato w „Endless Summer” gdzie m.in. wystąpił Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo.

Ale nie chodzi o sam teledysk bo najważniejsza piosenka i jej treść która ma napędzać kibiców do dopingu , przyciągnąć wydarzeniem słuchaczy, czy mieć melodie, która pobudzi do tańca, a tego u Davida Guetty i Zary Larsson nie brakiwało. Tyle ode mnie. Piszcie w komentarzach czy według was „This Ones for You” ma brzmienie adekwatne do rangi tej piłkarskiej „fety” europejskiego futbolu.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 15 czerwca, 2016
Close
%d bloggers like this: