Menager zespołu Tulia wydał oficjalne oświadczenie dotycząca zrzutów, jakoby teledysk Fire Of Love (Pali Się), z którym zespół pojedzie na konkurs piosenki Eurowizjj 2019, poddany został cenzurze.

Jak sie dowiadujemy od wytwórni: Intencją pracownika Universal Music Polska nie było obarczenie odpowiedzialnością za zmianę w teledysku zespołu Tulia „Fire of Love (Pali się)” Telewizji Polskiej ani żadnego innego podmiotu związanego z występem Tulii na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Usunięcie krzyża z teledysku Tulii do piosenki Fire of Love (Pali się) wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu.

W trakcie, gdy odbywały się prace montażowe, zarówno Tulia, jak i przedstawiciele Universal Music Polska, byli w trakcie przygotowań do występu na gali Fryderyków w Katowicach, w związku z czym żaden podmiot nie nadzorował bezpośrednio prac nad montażem teledysku. Również przedstawiciele Telewizji Polskiej nie mieli wpływu i nie uczestniczyli w tych pracach.

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko managera i zespołu.