Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Zapowiedzi

Urodzinowa niespodzianka dla fanów Prince’a

Choć Prince’a nie ma z nami już ponad dwa lata, archiwa niezwykle kreatywnego artysty pełne są nagrań, których nie poznali fani. Dzięki współpracy spadkobierców 'Księcia’ oraz wytwórni Warner Music 21 września 2018 roku ukaże się wyjątkowy album – Piano & A Microphone 1983.

Płyta Piano & A Microphone 1983 zawiera nigdy wcześniej niepublikowany, 35 minutowy materiał nagrany amatorsko w zaciszu domowym przy akompaniamencie fortepianu. Teraz będzie można go posłuchać z CD czy płyty winylowej.

Będzie też coś dla kolekcjonerów, czyli wydanie deluxe, zawierające zarówno kompakt, jak i nośnik analogowy. Znajdzie się w nim 12-calowy booklet z notatkami inżyniera dźwięku współpracującego w 1983 roku z Prince’em, Dona Battsa oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia artysty.

Są to surowe i intymne nagrania, których Prince dokonał tuż przed osiągnięciem wielkiego sukcesu i statusu gwiazdy. Pod względem formatu przypominają »Piano & A Microphone Tour«, która miała miejsce pod koniec jego kariery w 2016 roku” – mówi Troy Carter, doradca spadkobierców Prince’a. „Rodzina artysty jest podekscytowana tym, że fani będą mieli okazję poznać w ten sposób proces artystycznej ewolucji kariery Prince’a„.

Warto nadmienić, że wśród piosenek są, chociażby 17 Days, Purple Rain (tak, tak, późniejszy superhit – tu w ascetycznej, intymnej wersji). Wszystkie utwory znalazły się na wydawnictwie w takiej postaci, w jakiej zostały nagrane przez Prince’a.

Tracklista:
1. 17 Days
2. Purple Rain
3. A Case Of You
4. Mary Don’t You Weep
5. Strange Relationship
6. International Lover
7. Wednesday
8. Cold Coffee & Cocaine
9. Why The Butterflies

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 11 czerwca, 2018
Close
%d bloggers like this: