Oryginalna marka kultury młodzieżowej oraz ikona kreatywnej ekspresji Vans, ogłasza powrót międzynarodowej serii muzycznej Sidestripe Sessions, celebrując tym samym współpracę artystów, ich różnorodność oraz wyrażanie osobowości poprzez muzykę i sztukę.

Składające się z dwóch utworów sesje, przedstawiają występy muzyków z wielkiej rodziny Vans oraz oryginalne instalacje początkujących artystów w tle. Nakręcony w globalnej siedzibie Vans w Costa Mesa w Kalifornii, trzeci sezon Sidestripe Sessions będzie zawierał 10 odcinków o zupełnie nowym wyglądzie i stylu, zadziwiając przy tym widzów scenografią gigantycznego pudełka na buty Vans, artystycznymi instalacjami i animacją.

Od Los Angeles aż po Brooklyn, trzeci sezon Sidestripe Sessions otwierają pojedyncze relacje na żywo z niezależnych koncertów zespołów: indie-rock, DIIV oraz art-punkowego duetu z Południowej Kalifornii, The Garden. Zespół DIIV wykonuje utwory Horsehead i Blankenship z najnowszego albumu Deceiver, a występ dopełnia artystyczna oprawa perkusisty Bena Newmana, który również stworzył okładkę i obrazy na potrzeby krążka zespołu, wydanego w 2019 roku.

W nadchodzących odcinkach pojawią się również The Garden, CHIKA, Tank and the Bangas oraz Ceremony, a każdemu z nich towarzyszyć będą wyjątkowe artystyczne instalacje. Kolejne premiery odcinków Vans Sidestripe Sessions będą pojawiać się co dwa tygodnie, począwszy od 6 kwietnia.