Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Wizyta Marco Mengoniego w Polsce coraz bliżej

Marco Mengoni wystąpi po raz pierwszy w warszawskim klubie Stodoła 20 grudnia 2016r. Od 14 października fani mogą oglądać jego najnowszy klip „Sai Che”. Utwór zapowiada nowe wydawnictwo Marco Mengoni Live, które dostępne jest już w popularnych serwisach.

Polscy fani znają Marco Mengonie’go głównie pod kątem Festiwalu w Sanremo gdzie pojawił się dwukrotnie oraz Konkursu Eurowizji 2013, w którym zajął 7 miejsce. W 2009 wygrał trzecią edycję włoskiego X -Factora i tego czasu jego kariera nabiera tempa. Już dwa razy był uznany najlepszym włoskim wykonawcą podczas MTV Europe Music Awards (2010 i 2015), a także najlepszym artystą w całej Europie (2015). We Włoszech, Marco Mengoni należy do ścisłego grona, artystów których trasy koncertowe zawsze się wyprzedają.

W 2015 roku Marco wydał dwupłytowy projekt opublikowany w formie dwóch oddzielnie wydanych płyt, określając go jako „playlista w trakcie ciągłego tworzenia”. Pierwszy projekt zatytułowany Parole in Circolo ukazała się w styczniu 2015. Była to najlepiej sprzedająca się płyta we Włoszech, osiągając tym samym status Potrójnej Platyny. Przyniosła takie hity jak Guerriero, Esseri Umani i Io ti aspetto. 4 grudnia 2015, pojawiła się druga część projektu, zatytułowana Le Cose Che Non Ho, która status Platyny zdobyła w ciagu 4 tygodni.

11 marca nagładem Sony Music Poland, jednocześnie zostały wydane dwa albumy Marco Parole in circolo i Le cose che non ho. Dostępne są również w wersjach cyfrowych, które można nabyć w iTunes czy empik.com.

12 listopada Marco Mengoni rozpocznie drugą część swojej trasy koncertowej #MengoniLive2016. Podczas, której zagra 13 koncertów we Włoszech. 6 grudnia rozpocznie swoją europejską część trasy, gdzie odwiedzi takie miasta, jak Frankfurt; Brukselę; Amsterdam; Paryż; Luksemburg; Zurich; Kolonię; Wiedeń oraz Warszawę.

20 grudnia w warszawskim klubie Stodoła Marco zagra koncert dla swoich polskich fanów. Bilety w cenach 79 pln i 99 pln można zakupić w kasie klubu Stodoła, w sklepach Empik, Saturn, Media Markt oraz za pośrednictwem www.LiveNation.pl.

Zapraszamy do sprawdzenia polskiej strony fanów artysty.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 6 grudnia, 2016
Close
%d bloggers like this: