Rodzina gitarzysty, Eda Kinga poinformowała o jego odejściu do lepszego świata. Muzyk zmagał się z chorobą nowotworową. Artysta miał 68 lat. Był znany z występów w legendarnej grupie Lynyrd Skynyrd.

Edward Calhoun King urodził się 14 września 1949 roku w Glendale w Kalifornii. Jako pierwszy jego sukces można opisać singiel nagrany z grupą Strawberry Alarm Clock pt. Incense and Peppermints, który dotarł do 1. miejsca na liście Billboard Hot 100. W zespole Lynyrd Skynyrd występował w dwóch okresach. Najpierw w latach 1972-1975, a później między 1987 rokiem, a 1996. W czasie swojej pierwszej przygody z grupą pochodzącą z Jacksonville nagrał 3 albumy studyjne: (Pronounced ‚Lĕh-‚nérd ‚Skin-‚nérd), Second Helping oraz Nuthin’ Fancy. Był również współtwórcą muzycznej wizytówki zespołu, czyli piosenki Sweet Home Alabama.

Ed King zmarł 22 sierpnia w Nashville. Na zawsze pozostanie w naszych muzycznych sercach. Teraz na pewno gra swoje utwory wraz z członkami Lynyrd Skynyrd, którzy zginęli w 1977 roku w katastrofie lotniczej.