Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Listy Przebojów

Znamy wyniki wielkiego plebiscytu Piosenki 95-lecia Polskiego Radia

Słuchacze nie mieli wątpliwości, że to Małgośka Maryli Rodowicz jest piosenką 95-lecia Polskiego Radia. Od początku plebiscytu do jego zakończenia o północy 31 stycznia utrzymała się na pierwszym miejscu. Na drugim znalazł się Dziwny jest ten świat Czesława Niemena, na trzecim Cień Wielkiej Góry Budki Suflera.

1 lutego Polskie Radio świętuje swoje 95 urodziny. Piosenki, które znalazły się na liście 95, spośród których słuchacze Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki mogli wybierać swoje ulubione przeboje zostały tak dobrane przez dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, aby stanowiły sentymentalną podróż od czasów międzywojnia do współczesności.

Słowa do Małgośki napisała Agnieszka Osiecka, Katarzyna Gaertner, autorka muzyki, wprowadziła swoje korekty, Maryla Rodowicz, dla której przebój napisały, nie wierzyła, że takim się stanie. Zaśpiewała go tak, że jest nim od lat 70. do dziś. – Polskie Radio pierwsze zagrało zwycięską „Małgośkę” – przypomina Prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Jeśli kochają Państwo polskie piosenki i przeboje, znajdziecie je na naszych antenach. Te ponad ćwierć miliona głosów oddanych w Plebiscycie to dla Polskiego Radia i dla mnie najmilszy jubileuszowy prezent – dodaje.

Utwory, które zebrały największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina i zaśpiewane przez najlepszych polskich wokalistów (poniżej wideo z pierwszych nagrań). Owocem plebiscytu będzie dwupłytowy album z piosenkami w wersjach oryginalnych oraz w nowych aranżacjach, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 2 lutego, 2020
Close
%d bloggers like this: