Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Wyjątkowy koncert Budki Suflera w ich rodzinnym mieście!

Specjalny koncert Budki Suflera uświetni uroczystość nadania Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie imienia Romualda Lipko. Nieżyjący już kompozytor największych polskich przebojów zostanie w ten sposób doceniony przez mieszkańców Lublina – miasta, z którym związany był przez całe życie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku o godz. 19.00. Z pewnością będzie to niezwykły moment, pełen emocji i wzruszeń.

Romuald Lipko żył i tworzył w Lublinie, stąd decyzja Rady Miasta Lublin podjęta na wniosek Prezydenta Krzysztofa Żuka o upamiętnieniu tak uznanej dla polskiej kultury postaci. Kompozytor zmarł prawie półtora roku temu. W pamięci wielu pokoleń pozostanie jednak jako niezrównany autor przebojów Budki Suflera, z którą związany był do ostatnich swoich dni, a także szeregu innych gwiazd rodzimej sceny. Cień wielkiej góry, Aleja gwiazd, Dmuchawce, latawce, wiatr, Wszystko, czego dziś chcę, Nic nie może wiecznie trwać, Jolka, Jolka pamiętasz – to tylko niektóre hity z całej jego bogatej twórczości.

Uroczystość nadania imienia Romualda Lipko Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim przy ul. Stanisława Leszczyńskiego w Lublinie odbędzie się 21 sierpnia tego roku. Obok wielu wyjątkowych gości weźmie w nim udział także wdowa po zmarłym kompozytorze – Dorota Mazurkiewicz-Lipko, jego syn oraz ukochana wnuczka.

Wstęp na koncert Budki Suflera będzie bezpłatny. Rezerwacja i odbiór bezpłatnych wejściówek na miejsca siedzące rozpocznie się 11 sierpnia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz pod adresem kasa@ck.lublin.pl. Jedna osoba będzie mogła zarezerwować max. 4 wejściówki. Kasa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00 tel. 81 466 61 40.

(Visited 41 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 9 sierpnia, 2021
Close
%d bloggers like this: