Poznaliśmy już nominacje do Grammy 2019 – najważniejszych nagród przemysłu muzycznego. Sprawdź nominowanych we wszystkich kategoriach.

Najwięcej nominacji, bo aż 7, zdobyli Drake oraz Kendrick Lamar. Tuż za nimi z szansą na 6 statuetek jest Brandi Carlile. Po 5 nominacji zdobyli Lady Gaga, Cardi B, Childish Gambino. Ariana Grande może powalczyć jedynie w dwóch kategoriach a Taylor Swift w jednej.

Nominacje w głównych kategoriach:

ALBUM OF THE YEAR

Cardi B – Invasion Of Privacy
Brandi Carlile – By The Way, I Forgive You
Drake – Scorpion
H.E.R. – H.E.R.
Post Malone – Beerbongs & Bentleys
Janelle Monae – Dirty Computer
Kacey Musgraves – Golden Hour
VA – Black Panther: The Album, Music From And Inspired By

RECORD OF THE YEAR

Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – I Like It
Brandi Carlile – The Joke
Childish Gambino – This Is America
Drake – God’s Plan
Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
Post Malone feat. 21 Savage – Rockstar
Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle

SONG OF THE YEAR

Childish Gambino – This Is America
Drake – God’s Plan
Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle
Ella Mai – Boo’d Up
Shawn Mendes – In My Blood
Brandi Carlile – The Joke

BEST NEW ARTIST

Chloe x Halle
Luke Combs
Greta Van Fleet
Her
Dua Lipa
Margo Price
Bebe Rexha
Jorja Smith

POP

BEST POP SOLO PERFORMANCE

Beck – Colors
Camila Cabello – Havana Live
Ariana Grande – God is a woman
Lady Gaga – Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?)
Post Malone – Better Now

BEST POP DUO/GROUP PERFORMANCE

Christina Aguilera feat. Demi Lovato – Fall In Line
Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart
Tony Bennet & Diana Krall – ‚S Wonderful
Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
Maroon 5 feat. Cardi B – Girls Like You
Justin Timberlake feat. Chris Stapleton – Say Something
Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle

BEST POP VOCAL ALBUM

Camila Cabello – Camila
Kelly Clarkson – Meaning of Life
Ariana Grande – Sweetener
Shawn Mendes – Shawn Mendes
P!nk – Beautiful Trauma
Taylor Swift – Reputation

BEST TRADITIONAL POP VOCAL ALBUM

Tony Bennett & Diana Krall – Love Is Here to Stay
Willie Nelson – My Way
Gregory Porter – Nat „King” Cole & Me
Seal – Standards (Deluxe)
Barbra Streisand – The Music… The Mem’ries… The Magic!

DANCE/ELECTRONIC MUSIC

BEST DANCE RECORDING

Above & Beyond feat. Richard Bedford – Northern Soul
Disclosure feat. Fatoumata Diawara – Ultimatum
Fisher – Losing It
Silk City & Dua Lipa Featuring Diplo & Mark Ronson – Electricity
Virtual Self – Ghost Voices

BEST DANCE/ELECTRONIC ALBUM

Jon Hopkins – Singularity
Justice – Woman Worldwide
Sofi Tukker – Treehouse
Sophie – Oil Of Every Pearl’s Un-Insides
TOKiMOnsta – Lune Rouge

RAP

Best Rap Performance

Cardi B – Be Careful
Drake – Nice for What
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future, & James Blake – King’s Dead
Anderson .Paak – Bubblin
Travis Scott, Drake, Big Hawk, & Swae Lee – Sicko Mode

Best Rap/Sung Collaboration

Christina Aguilera ft. Goldlink – Like I Do
6LACK ft. J. Cole – Pretty Little Fears
Childish Gambino – This Is America
Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
Post Malone ft. 21 Savage – Rockstar

Best Rap Song

Drake – God’s Plan
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future, & James Blake – King’s Dead
Eminem – Lucky You
Travis Scott, Drake, Big Hawk, & Swae Lee – Sicko Mode
Jay Rock ft. Kendrick Lamar – Win

Best Rap Album

Cardi B – Invasion of Privacy
Mac Miller- Swimming
Nipsey Hussle – Victory Lap
Pusha-T – Daytona
Travis Scott – Astroworld

ROCK

Best Rock Performance

Arctic Monkeys – Four Out of Five
Chris Cornell – When Bad Does Good
THE FEVER 333 – Made An America
Greta Van Fleet – Highway Tune
Halestorm – Uncomfortable

Best Metal Performance

Between the Buried and Me – Condemned to the Gallows
Deafheaven – Honeycomb
High on Fire – Electric Messiah
Trivium – Betrayer
Underoath – On My Teeth

Best Rock Song

Greta Van Fleet – Black Smoke Rising
Twenty One Pilots – Jumpsuit
Bring Me the Horizon – MANTRA
St. Vincent – Masseduction
Ghost – Rats

Best Rock Album

Alice in Chains – Rainier Fog
Fall Out Boy – M A N I A
Ghost – Prequelle
Greta Van Fleet – From the Fires
Weezer – Pacific Daydream

Best Alternative Music Album

Arctic Monkeys – Tranquility Base Hotel & Casino
Beck – Colors
Björk – Utopia
David Byrne – American Utopia
St. Vincent – Masseduction

R&B

Best R&B Performance

Toni Braxton – Long As I Live
The Carters – Summer
Lalah Hathaway – Y O Y
H.E.R. – Best Part [ft. Daniel Caesar]
PJ Morton – First Began

Best Traditional R&B Performance

Leon Bridges – Bet Ain’t Worth the Hand
Betty LaVette – Don’t Fall Apart on Me Tonight
MAJOR. – Honest
PJ Morton – How Deep Is Your Love [ft. Yebba]
Charlie Wilson – Made for Love [ft. Lalah Hathaway]

Best R&B Song

Ella Mai – Boo’d Up
Miguel – Come Through and Chill [ft. J. Cole and Salaam Remi]
Childish Gambino – Feels Like Summer
H.E.R. – Focus
Toni Braxton – Long As I Live

Best Urban Contemporary Album

The Carters – Everything Is Love
Chloe x Halle – The Kids Are Alright
Chris Dave and the Drumhedz – Chris Dave and the Drumhedz
Miguel – War & Leisure
Meshell Ndegeocello – Ventriloquism

Best R&B Album

Toni Braxton – Sex & Cigarettes
Leon Bridges – Good Thing
Lalah Hathaway – Honestly
H.E.R. – H.E.R.
PJ Morton – Gumbo Unplugged (Live)

COUNTRY

BEST COUNTRY SOLO PERFORMANCE

Loretta Lynn – Wouldn’t It Be Great?
Maren Morris – Moan Lisas and Mad Hatters
Kacey Musgraves – Butterflies
Chris Stapleton – Millionaire
Keith Ubran – Paralel Line

BEST COUNTRY DUO/GROUP PERFORMANCE

Brothers Osborne – Shoot Me Straight
Dan + Shy – Tequila
Little Big Town – When Someone Stops Loving You
Maren Morris feat. Vince Gill – Dear Hate
Bebe Rexha & Florida Georgia Line – Meant to Be

BEST COUNTRY SONG

Cole Swindell – Break Up in the End
Maren Morris feat. Vince Gill – Dear Hate
Blake Shelton – I Lived It
Kacey Musgraves – Space Cawboy
Dan + Shy – Tequila
Little Big Town – When Someone Stops Loving You

BEST COUNTRY ALBUM

Kelsea Ballerini – Unapologetically
Brothers Osborne – Port Saint Joe
Ashley McBryda – Girl Going Nowhere
Kacey Musgraves – Golden Hour
Chris Stapleton – From a Room: Volume 2

NEW AGE

BEST NEW AGE ALBUM

Lisa Gerrard & David Kuckhemann – Hiraeth
Snatam Kaur – Beloved
Opium Moon – Opium Moon
Steve Roach – Molecules of Motion
Jim Kimo West – Moku Maluhia: Peaceful Island

JAZZ

BEST IMPROVISED JAZZ SOLO

SOME OF THAT SUNSHINE
Regina Carter, soloist
Track from: Some Of That Sunshine (Karrin Allyson)

DON’T FENCE ME IN
John Daversa, soloist
Track from: American Dreamers: Voices Of Hope, Music Of Freedom (John Daversa Big Band Featuring DACA Artists)

WE SEE
Fred Hersch, soloists

DE-DAH
Brad Mehldau, soloist
Track from: Seymour Reads The Constitution! (Brad Mehldau Trio)

CADENAS
Miguel Zenón, soloist
Track from: Yo Soy La Tradición (Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet)

BEST JAZZ VOCAL ALBUM

MY MOOD IS YOU
Freddy Cole

THE QUESTIONS
Kurt Elling

THE SUBJECT TONIGHT IS LOVE
Kate McGarry With Keith Ganz & Gary Versace

IF YOU REALLY WANT
Raul Midón With The Metropole Orkest Conducted By Vince Mendoza

THE WINDOW
Cécile McLorin Salvant

BEST JAZZ INSTRUMENTAL ALBUM

DIAMOND CUT
Tia Fuller

LIVE IN EUROPE
Fred Hersch Trio

SEYMOUR READS THE CONSTITUTION!
Brad Mehldau Trio

STILL DREAMING
Joshua Redman, Ron Miles, Scott Colley & Brian Blade

EMANON
The Wayne Shorter Quartet

BEST LARGE JAZZ ENSEMBLE ALBUM

ALL ABOUT THAT BASIE
The Count Basie Orchestra Directed By Scotty Barnhart

AMERICAN DREAMERS: VOICES OF HOPE, MUSIC OF FREEDOM
John Daversa Big Band Featuring DACA Artists

PRESENCE
Orrin Evans And The Captain Black Big Band

ALL CAN WORK
John Hollenbeck Large Ensemble

BAREFOOT DANCES AND OTHER VISIONS
Jim McNeely & The Frankfurt Radio Big Band

BEST LATIN JAZZ ALBUM

HEART OF BRAZIL
Eddie Daniels

BACK TO THE SUNSET
Dafnis Prieto Big Band

WEST SIDE STORY REIMAGINED
Bobby Sanabria Multiverse Big Band

CINQUE
Elio Villafranca

YO SOY LA TRADICIÓN
Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet

GOSPEL/CONTEMPORARY CHRISTIAN MUSIC

Best Gospel Performance/Song

YOU WILL WIN
Jekalyn Carr; Allen Carr & Jekalyn Carr, songwriters

WON’T HE DO IT
Koryn Hawthorne

NEVER ALONE
Tori Kelly Featuring Kirk Franklin; Kirk Franklin & Victoria Kelly, songwriters

CYCLES
Jonathan McReynolds Featuring DOE; Jonathan McReynolds, songwriter

A GREAT WORK
Brian Courtney Wilson; Aaron W. Lindsey, Alvin Richardson & Brian Courtney Wilson, songwriters

Best Contemporary Christian Music Performance/Song

RECKLESS LOVE
Cory Asbury; Cory Asbury, Caleb Culver & Ran Jackson, songwriters

YOU SAY
Lauren Daigle; Lauren Daigle, Jason Ingram & Paul Mabury, songwriters

JOY.
for KING & COUNTRY; Ben Glover, Matt Hales, Stephen Blake Kanicka, Seth Moslely, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters

GRACE GOT YOU
MercyMe Featuring John Reuben; David Garcia, Ben Glover, MercyMe, Solomon Olds & John Reuben, songwriters

KNOWN
Tauren Wells; Ethan Hulse, Jordan Sapp & Tauren Wells, songwriters

Best Gospel Album

ONE NATION UNDER GOD
Jekalyn Carr

HIDING PLACE
Tori Kelly

MAKE ROOM
Jonathan McReynolds

THE OTHER SIDE
The Walls Group

A GREAT WORK
Brian Courtney Wilson

Best Contemporary Christian Music Album

LOOK UP CHILD
Lauren Daigle

HALLELUJAH HERE BELOW
Elevation Worship

LIVING WITH A FIRE
Jesus Culture

SURROUNDED
Michael W. Smith

SURVIVOR: LIVE FROM HARDING PRISON
Zach Williams

Best Roots Gospel Album

UNEXPECTED
Jason Crabb

CLEAR SKIES
Ernie Haase & Signature Sound

FAVORITES: REVISITED BY REQUEST
The Isaacs

STILL STANDING
The Martins

LOVE LOVE LOVE
Gordon Mote

LATIN

Best Latin Pop Album

PROMETO
Pablo Alboran

SINCERA
Claudia Brant

MUSAS (UN HOMENAJE AL FOLCLORE LATINOAMERICANO EN MANOS DE LOS MACORINOS), VOL. 2
Natalia Lafourcade

2:00 AM
Raquel Sofía

VIVES
Carlos Vives

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album

CLAROSCURA
Aterciopelados

COASTCITY
COASTCITY

ENCANTO TROPICAL
Monsieur Periné

GOURMET
Orishas

AZTLÁN
Zoé

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)

PRIMERO SOY MEXICANA
Angela Aguilar

MITAD Y MITAD
Calibre 50

TOTALMENTE JUAN GABRIEL VOL. II
Aida Cuevas

CRUZANDO BORDERS
Los Texmaniacs

LEYENDAS DE MI PUEBLO
Mariachi Sol De Mexico De Jose Hernandez

¡MÉXICO POR SIEMPRE!
Luis Miguel

Best Tropical Latin Album

PA’ MI GENTE
Charlie Aponte

LEGADO
Formell Y Los Van Van

ORQUESTA AKOKÁN
Orquesta Akokán

PONLE ACTITUD
Felipe Peláez

ANNIVERSARY
Spanish Harlem Orchestra

AMERICAN ROOTS MUSIC

Best American Roots Performance

KICK ROCKS
Sean Ardoin

SAINT JAMES INFIRMARY BLUES
Jon Batiste

THE JOKE
Brandi Carlile

ALL ON MY MIND
Anderson East

LAST MAN STANDING
Willie Nelson

Best American Roots Song

ALL THE TROUBLE
Waylon Payne, Lee Ann Womack & Adam Wright, songwriters (Lee Ann Womack)

BUILD A BRIDGE
Jeff Tweedy, songwriter (Mavis Staples)

THE JOKE
Brandi Carlile, Dave Cobb, Phil Hanseroth & Tim Hanseroth, songwriters (Brandi Carlile)

KNOCKIN’ ON YOUR SCREEN DOOR
Pat McLaughlin & John Prine, songwriters (John Prine)

SUMMER’S END
Pat McLaughlin & John Prine, songwriters (John Prine)

Best Americana Album

BY THE WAY, I FORGIVE YOU
Brandi Carlile

THINGS HAVE CHANGED
Bettye LaVette

THE TREE OF FORGIVENESS
John Prine

THE LONELY, THE LONESOME & THE GONE
Lee Ann Womack

ONE DROP OF TRUTH
The Wood Brothers

Best Bluegrass Album

PORTRAITS IN FIDDLES
Mike Barnett

SISTER SADIE II
Sister Sadie

RIVERS AND ROADS
Special Consensus

THE TRAVELIN’ MCCOURYS
The Travelin’ McCourys

NORTH OF DESPAIR
Wood & Wire

Best Traditional Blues Album

SOMETHING SMELLS FUNKY ‚ROUND HERE
Elvin Bishop’s Big Fun Trio

BENTON COUNTY RELIC
Cedric Burnside

THE BLUES IS ALIVE AND WELL
Buddy Guy

NO MERCY IN THIS LAND
Ben Harper And Charlie Musselwhite

DON’T YOU FEEL MY LEG (THE NAUGHTY BAWDY BLUES OF BLUE LU BARKER)
Maria Muldaur

Best Contemporary Blues Album

PLEASE DON’T BE DEAD
Fantastic Negrito

HERE IN BABYLON
Teresa James And The Rhythm Tramps

CRY NO MORE
Danielle Nicole

OUT OF THE BLUES
Boz Scaggs

VICTOR WAINWRIGHT AND THE TRAIN
Victor Wainwright And The Train

Best Folk Album

WHISTLE DOWN THE WIND
Joan Baez

BLACK COWBOYS
Dom Flemons

RIFLES & ROSARY BEADS
Mary Gauthier

WEED GARDEN
Iron & Wine

ALL ASHORE
Punch Brothers

Best Regional Roots Music Album

KREOLE ROCK AND SOUL
Sean Ardoin

SPYBOY
Cha Wa

ALOHA FROM NA HOA
Na Hoa

NO ‚ANE’I
Kalani Pe’a

MEWASINSATIONAL – CREE ROUND DANCE SONGS
Young Spirit

REGGAE

Best Reggae Album

AS THE WORLD TURNS
Black Uhuru

REGGAE FOREVER
Etana

REBELLION RISES
Ziggy Marley

A MATTER OF TIME
Protoje

44/876
Sting & Shaggy

WORLD MUSIC

Best World Music Album

DERAN
Bombino

FENFO
Fatoumata Diawara

BLACK TIMES
Seun Kuti & Egypt 80

FREEDOM
Soweto Gospel Choir

THE LOST SONGS OF WORLD WAR II
Yiddish Glory

CHILDREN’S

Best Children’s Album

ALL THE SOUNDS
Lucy Kalantari & The Jazz Cats

BUILDING BLOCKS
Tim Kubart

FALU’S BAZAAR
Falu

GIANTS OF SCIENCE
The Pop Ups

THE NATION OF IMAGINE
Frank & Deane

SPOKEN WORD

Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling)

ACCESSORY TO WAR (NEIL DEGRASSE TYSON & AVIS LANG)
Courtney B. Vance

CALYPSO
David Sedaris

CREATIVE QUEST
Questlove

FAITH – A JOURNEY FOR ALL
Jimmy Carter

THE LAST BLACK UNICORN
Tiffany Haddish

COMEDY

Best Comedy Album

Patton Oswalt – Annihilation
Dave Chappelle – Equanimity & the Bird Revelation
Jim Gaffigan – Noble Ape
Fred Armisen – Standup for Drummers
Chris Rock – Tamborine

REMIX

Best Remixed Recording

Labrinth, Sia & Diplo present LSD – Audio (CID Remix Official Dance Remix)
Charlie Puth – How Long (EDX’s Dubai Skyline Remix)
Gabriel & Dresden feat. Sub Teal – Only Road (Cosmic Gate Remix)
Kygo, Justin Jesso – Stargazing [ft. Justin Jesso] (Kaskade Remix)
HAIM – Walking Away (Mura Masa remix)

MUSIC FOR VISUAL MEDIA

Best Compilation Soundtrack for Visual Media

Call Me by Your Name
Deadpool 2
The Greatest Showman
Lady Bird
Stranger Things

Best Score Soundtrack for Visual Media

Ludwig Göransson – Black Panther
Benjamin Wallfisch & Hans Zimmer – Blade Runner 2049
Michael Giacchino – Coco
Alexandre Desplat – The Shape of Water
John Williams – Star Wars: The Last Jedi

Best Song Written For Visual Media

Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
Sufjan Stevens – Mystery of Love
Miguel feat. Natalia Lafourcade – Remember Me
Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
Keala Settle & the Greatest Showman Ensemble – This Is Me

PACKAGING

Best Recording Package

Mitski – Be the Cowboy
BTS – Love Yourself: Tear
St. Vincent – Masseduction
The Chairman – The Offering
Foxhole – Well Kept Thing

Best Boxed or Special Limited Edition Package

Guns N’ Roses – Appetite for Destruction (Locked N’ Loaded)
The Decemberists – I’ll be Your Girl
Grateful Dead – Pacific Northwest ’73-74′: The Complete Recordings
“Weird” Al Yankovic – Squeeze Box: The Complete Works of “Weird Al” Yankovic
Sarah Dodds and Shauna Dodds – Too Many Bad Habits

Best Album Notes

Various Artists – Alpine Dreaming: The Helvetia Records Story, 1920-1924 (James P. Leary)
Charles A. Asbury – 4 Banjo Songs, 1891-1897: Foundational Recordings Of America’s Iconic Instrument (Richard Martin & Ted Olson)
Sonny Clark Trio – The 1960 Time Sessions (Ben Ratliff)
Various Artists – The Product Of Our Souls: The Sound And Sway Of James Reese Europe’s Society Orchestra (David Gilbert)
Bob Dylan – Trouble No More: The Bootleg Series Vol. 13 / 1979-1981 (Deluxe Edition) (Amanda Petrusich)
Various Artists – Voices Of Mississippi: Artists And Musicians Documented By William Ferris (David Evans)

PRODUCER

Producer of the Year, Non-Classical

Boi-1da
Larry Klein
Linda Perry
Kanye West
Pharrell Williams

MUSIC VIDEO/FILM

Best Music Video

The Carters – Apes***
Childish Gambino – This Is America
Joyner Lucas – I’m Not Racist
Janelle Monáe – PYNK
Tierra Whack – MUMBO JUMBO

Best Music Film

Eric Clapton: Life in 12 Bars
Whitney
Quincy
Itzhak
Elvis Presley: The King