Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

25 urodziny kapeli LIZARD i gość specjalny z Anglii GALAHAD

Zapraszamy na koncert zespołu Lizard. Muzycy wystąpią 18 września w krakowskim klubie kwadrat.

Oprócz zespołu na koncercie pojawi się też gość specjalny zespół Galahad. Koncert odbędzie się 18 września, bilety są nadal dostępne w sprzedaży. Bilety do nabycia w klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1), klubie Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8) oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro w całej Polsce.

Data: 18.09.2015r.
Otwarcie bram: 19:00
Start: 19:00
Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul Skarżyńskiego 1

Bilety:
do 30.08 – 60zł
od 01.09 – 75zł

poster-A3-1

LIZARD – Rok 2015 to dla zespołu LIZARD z Bielska – Białej jubileusz ćwierćwiecza działalności. Powstanie zespołu datowane jest na rok 1990 roku, ale pierwszy album udało im się wydać dopiero w 1996 roku. Efekt pracy był jednak piorunujący. Płyta „W galerii Czasu” zatrząsnęła rynkiem progresywnego rocka do tego stopnia, że już w kolejnym roku Lizard został zaproszony do zagrania koncertu dla 8 tysięcznej widowni w katowickim Spodku przed światową ikoną rocka progresywnego Emerson Lake & Palmer. Niedługo po tym wydarzeniu zespół zagrał przed kolejną gwiazdą – PORCUPINE TREE. Lizard stał się stałym bywalcem na scenach całej Europy czego efektem był album koncertowy „Noc żywych Jaszczurów”. Na kolejną płytę musieliśmy czekać aż do 2004r. Zaczął się okres wzmożonej aktywności zespołu, który zaowocował kolejnymi studyjnymi wydawnictwami „Psychopulus” (2004), „Tales From The Artichoke Wood” (2005) oraz „SPAM” (2006). „Master & M” ujrzał światło dzienne w 2013 roku i kontynuuje styl zespołu rozpoznawalny od czasów debiutu. Album kipi mnogością pomysłów, jest dziełem bardzo dojrzałym, przemyślanym i wciągającym. Został świetnie przyjęty przez fanów, którzy głośno zaczęli się domagać powrotu Jaszczurów na scenę. Pod koniec 2014 i na początku 2015 roku LIZARD zagrał kilka koncertów, między innymi wystąpił obok legendy polskiego rocka SBB. Efektem tej aktywności koncertowej jest album live „Destruction And Little Pieces Of Cheese”, zrealizowany w czasie jednego łódzkiego koncertu, gdzie oprócz własnego materiału LIZARD zdecydował się zagrać utwór swoich wielkich mistrzów KING CRIMSON. „Schizofrenik 21” made In Lizard wieku wyszedł porywająco, podobnie jak cały materiał!

GALAHAD powstał w 1985 roku, jako grupa siedmiu muzyków. Święcący dziś jubileusz 30 lecia zespół wciąż odgrywa kluczowe znaczenie na progresywnym rynku muzycznym. Charakterystycznym rysem twórczości GALAHAD jest różnorodność wprowadzanych nastrojów oraz silny wokal, górujący nad partiami instrumentalnymi. W warstwie lirycznej stałym elementem są wątki zaczerpnięte z średniowiecza ewoluujące w kierunku nowych horyzontów progresywnego rocka. Muzyka Brytyjczyków szczególnie bliska fanom zespołów Pendragon, IQ, PALLAS i MARILLION. Pierwsze trzy płyty „In A Moment of Complete Madness”, „Nothing Is Written” i „Other Crimes and Midemeanours” w rzeczywistości określiły gatunek muzyki, w której porusza się Galahad. Kolejne albumy w sposób naturalny rozwijały styl. „Sleepers” z 1995 roku dał zespołowi światową popularność, a pochodzący z niej utwór „Julie Anne” stał się wielkim przebojem, również w Polsce, gdzie był jednym z ulubionych utworów Tomasza Beksińskiego i znalazł się na płycie wydanej w ubiegłym roku przez radiową Trójkę „Beksiński In Memoriam”. Kolejny album „Following Ghosts” to jedna z najchętniej słuchanych przez fanów płyt, głównie ze względu na niezwykle melodyjną, wręcz marzycielską linię melodyczną. Każdy wrażliwy odbiorca znajdzie w niej swoistą głębię, tę samą, która znamionuje też „Year Zero” niezwykle nowatorski brzmieniowo album z 2002roku. Płyta ta zachwyci wszystkich fanów szeroko pojętego progresywnego rocka. W 2007r pojawia się kolejny znakomity album studyjny „Empires Never Last”. Trasa promująca tą płytę objęła również Polskę, a koncert z katowickiego Teatru Śląskiego został zarejestrowany i wydany na DVD. Niezwykle owocny dla zespołu był rok 2012 kiedy ukazały się dwa albumy: „Euphoria” i „Battle Scars”. Trasa koncertowa promująca wydawnictwa również objęła Polskę, która obok Holandii jest najbardziej wdzięcznym rynkiem dla rocka progresywnego. Z 30 rocznicy istnienia zespół przygotował płytę z nowymi wersjami wielu swoich utworów z przestrzeni tych 30 lat. Tym razem do Polski przyjeżdża na dwa koncerty, specjalnie by wziąć udział w święcie najlepszego polskiego zespołu spod znaku prorocka, bielskiego LIZARD.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 sierpnia, 2015
Close
%d bloggers like this: