Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

27 lat kończy dziś Dawid Podsiadło! Posłuchaj zestawienia utworów artysty

Dawid Podsiadło urodził się 23 maja 1993 r. i pochodzi z Dąbrowy Górniczej.

Przygodę z muzyką rozpoczął już w najmłodszych latach, kiedy jako dziecko brał udział w różnych konkursach i pokazach muzycznych. Uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie kształcił się w klasie puzonu. Gra także na fortepianie, gitarze.

Jego kariera nabrała tempa, kiedy w 2012 r. wygrał drugą edycję programu X Factor. Swoim głosem bardzo szybko zachwycił rzesze publiczności i zyskał sobie ogromną liczbę fanów. Rok po sukcesie w X Factor wydał swój debiutancki studyjny album, pt. Comfort and Happiness. Występował jako support przed koncertem Lany Del Rey czy 30 Second to Mars. Występował na największych krajowych festiwalach i koncertach, m.in. na Opener Festival czy Męskie Granie.

Dawid wydał w sumie 3 studyjne albumy. Oprócz debiutanckiego krążka w skład jego dyskografii wchodzą: Annoyance and Disappointment (2015) oraz Małomiasteczkowy (2018). Jego utwory podbijają radiowe listy przebojów, a do jednych z najpopularniejszych piosenek należą m.in.: Małomiasteczkowy, Trójkąty i Kwadraty czy W Dobrą Stronę. Podsiadło współpracował również z takimi artystami jak: Taco Hemingway i Quebonafide, czyli duet Taconafide, Krzystof Zalewski, Kortez i z wieloma innymi topowymi polskimi muzykami.

Życząc Dawidowi sukcesów i szczęścia, przypominamy jego 10 wybranych utworów!

(Visited 19 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 23 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: