Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Bob Dylan świętuje 79 urodziny!

Robert Allen Zimmerman, czyli Bob Dylan, urodził się 24 maja 1941 r. w mieście Duluth w stanie Minnesota.

Bob Dylan to niekwestionowana legenda wielu muzycznych gatunków: bluesa, country, rocka, popu, rock and rolla, jazzu czy muzyki folkowej. Ponadto jest multiinstrumentalistą – gra na gitarze, fortepianie, basie, harmonijce ustnej, akordeonie, perkusji. W młodzieńczych latach zakładał kilka zespołów, które nie utrzymały się długo.

Swoją muzyczną karierę rozpoczął w 1961 r., a rok później wydał swój debiutancki studyjny album pt. Bob Dylan. Na jego dyskografię składa się aż 38 płyt, a 19 czerwca 2020 r. ukaże się 39 krążek artysty, zatytułowany Rough and Rowdy Ways.

W 2016 r. Bob Dylan otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Jest inspiracją dla wielu największych wokalistów i zespołów, niezależnie od gatunku, jaki reprezentują. Covery i wersje jego utworów można znaleźć m.in. w repertuarach Phila Collinsa, Jimi’ego Hendrixa, Pearl Jam, Guns N’ Roses, The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, U2, Stevie Wonder. Dylan jest siedmiokrotnym laureatem nagrody Grammy oraz zdobywcą Oscara.

Na twórczości autora hitu Knockin On Heaven’s Door bez wątpienia wychowało się kilka porządnych, muzycznych pokoleń artystów, a także różnych ruchów społecznych i kultur.

W dniu urodzin Boba Dylana przygotowaliśmy zestawienie 10 jego utworów.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 24 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: