Swoje 29 urodziny 5 maja świętuje brytyjska piosenkarka oraz autorka tekstów. Ma na swoim koncie trzy albumy i międzynarodową sławę. Jej ostatni album sprzedał się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy.

Pierwszy utwór z jej udziałem pojawił się w 2006 roku, kiedy to nagrała wokale do piosenki Be Divine rapera Ricsta. Debiutancki album Adele zatytułowany 19 ujrzał światło dzienne 28 stycznia 2008 roku, tydzień po singlu Chasing Pavements. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiego notowania przebojów UK Albums Top 70. Artystka została nominowana do czterech nagród Grammy, ostatecznie zgarniając statuetkę w dwóch kategoriach (Najlepszy nowy artysta i Najlepsze Żeńskie Popowe Wykonanie Wokalne).

Drugi studyjny album Brytyjki wydany został w styczniu 2011. Podobnie jak debiutanckie 19, tytuł nawiązuje do wieku artystki w trakcie jego powstawania, czyli 21. W 2012 roku album zdobył dwie nagrody Grammy w kategoriach Album of the Year oraz Best Pop Vocal Album. Ponadto Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji czterokrotnie uhonorowała dwa single pochodzące z albumu: Rolling in the Deep w kategoriach Record Of The Year, Song Of The Year i Best Short Form Music Video, a także Someone Like You w kategorii Best Pop Solo Performance. Album otrzymał również nagrodę BRIT Awards 2012 w kategorii Album roku, natomiast Adele otrzymała nagrodę w kategorii Najlepsza artystka. Płyta na całym świecie do tej pory sprzedała się w nakładzie ponad 30 mln.

Po prawie 5 latach nieobecności ukazało się trzecie, w dorobku Adele wydawnictwo – 25. Krążek ukazał się 20 listopada 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej XL Recordings. Promocję 25 rozpoczęto w październiku 2015 roku, wraz z premierą pierwszego promującego singla – Hello. Album od premiery w 2015 r. sprzedał się na świecie w nakładzie przekraczającym 20 milionów egzemplarzy.

Zestawienie 10 największych hitów Adele