Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Krzysztof Zalewski obchodzi 36 urodziny!

Krzysztof Zalewski-Brejdygant urodził się 24 sierpnia 1984 roku w Lublinie.

Krzysztof Zalewski jest jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Jest piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem, multiinstrumentalistą, odegrał również kilka ról aktorskich. Gra na gitarze, perkusji, klawiszach, bębnach, ksylofonie oraz wibrafonie.

Przygodę z muzyką rozpoczął już w szkole podstawowej, kiedy uczył się grać na fortepianie i perkusji. W dziecięcych latach stawiał także pierwsze kroki w nauce gry na gitarze. Dodatkowo śpiewał zarówno solo, jak i w chórze.

Początkowo wykonywał muzykę rockową i heavy metalową. W 2004 roku pod pseudonimem Zalef wydał swój debiutancki album Pistolet, który tworzyły ciężkie brzmienia. Oprócz tego jego dyskografię tworzą płyty: Zelig (2013), Złoto (2016) oraz Zalewski śpiewa Niemena (2018). Jeszcze w tym roku ma ukazać się czwarty krążek Zabawa. Obecnie wykonuje głównie muzykę alternatywną, rock i pop.

Na początku swojej kariery Zalewski brał udział w programach talent show: Idol oraz Szansa na Sukces. Jako instrumentalista współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Hey, Brodką. Jest współtwórcą hitów Początek oraz Sobie i Wam, które stworzył z supergrupą Męskie Granie Orkiestra.

W dniu 36 urodzin Krzysztofa Zalewskiego posłuchajcie 10 utworów z jego udziałem.

(Visited 57 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 24 sierpnia, 2020
Close
%d bloggers like this: