Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Airbourne na trzech koncertach w Polsce

Po świetnym przyjęciu w czerwcu zeszłego roku zespół ponownie odwiedzi nasz kraj! Tym razem wystąpi 15.08 w poznańskim Eskulapie, 16.08 w warszawskiej Proximie i 17.08 w katowickim Mega Clubie.

Aktualnie muzycy pracują nad czwartym studyjnym albumem, który ma się ukazać nakładem fińskiej wytwórni Spinefarm Records. W trakcie letniej trasy koncertowej chcą zaprezentować fanom premierowe kompozycje. Już poprzednie 3 albumy udowodniły, że AC/DC ma godnego następcę! Bilety już w sprzedaży, m.in. na stronie PW Events.

airbourn

Airbourne pochodzą z Australii, tak jak ich przodkowie AC/DC. Ten hard-rockowy kwartet przede wszystkim chce się dobrze bawić. Zawodzony, oldschoolowy wokal, doskonałe, gitarowe solówki. Żadnych ballad – muzyka Airbourne, jak sami muzycy twierdzą, ma być wielka, głupia, głośna i oczywista, ale ich śmiałe przywiązanie do starej szkoły klasycznego rocka czyni ją bardzo zaraźliwą.

Przygoda Airbourne rozpoczęła się w 2003 roku jako pomysł braci Joela (wokalista) i Ryana O’Keeffe (perkusja). Zespół szybko zasilił gitarzysta David Roads i basista Justin Street. Cała czwórka przeniosła się z małej miejscowości Warrnambool do Melbourne, wydając EPkę „Ready To Rock” zanim ostatecznie podpisali kontrakt z Capitol Records, aby nagrać swój długogrający debiut „Runin’ Wild”. W międzyczasie kapela zerwała umowę z Capitol Records, a dystrybucję światową ich albumu podtrzymała nowa wytwórnia – Roadrunner Records.

Pierwszy album Airbourne, ukazał się w 2007 roku i był wyrazem subtelności wolnego hard rocka. Z tytułów utworów, takich jak „Stand Up For Rock ‘N’ Roll” i „Cheap Wine & Cheaper Women” Runnin’ Wild był albumem, który wyraźnie nawoływał do świętowania hedonistycznego podejścia bez zmartwień, pełnego emocji z klasycznych aren rockowych. Z Joelem O’Keeffe jako mistrzem ceremonii, „Runnin’ Wild” było oczywiste, powierzchownie zabawne, a wybuchowe występy kapeli na żywo pomogły wylądować jej na trasie Rockstar Mayhem festiwalu w 2008 roku.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 11 marca, 2016
Close
%d bloggers like this: