Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, NA LUZIE, Urodziny

Alice Cooper kończy 70 lat!!

4 lutego 1948 roku w Detroit urodził się Vincent Damon Furnier, znany szerszemu gronu odbiorców jako Alice Cooper. Do dzisiaj jest znany jako twórca horror- rocka oraz shock- rocka. Co roku daje ponad 100 koncertów i jest w świetnej formie.

Vincent Damon Furnier rozpoczynał swoją karierę w zespole The Earwings, który potem zmienił nazwę na The Spiders oraz na The Nazz. W końcu w 1967 wyjechał do Los Angeles i założył zespół Alice Cooper i przyjął identyczny pseudonim. Często grali support wielu znanym zespołom m.in. The Doors. W 1969 roku wydał pierwszy album Pretties For You, który mało przypomina obecne brzmienie Alice’a.

W latach 72-74 wylansował pięć przebojów: School’s Out, Elected, Hello Hooray, No More Mr. Nice But oraz Teenage Lament ’74. W zeszłym roku Vincent wydał album Paranoid. W tym roku także zostanie wydany album. Już 23 lutego 2018 światło dzienne ujrzy The Sound Of A,który będzie zawierał 4 nagrania piosenek z koncertów oraz singiel o tym samym tytule.

Hollywood Vampires to zespół reaktywowany w 2015 roku. W jego skład wchodzą Alice Cooper, Joe Perry oraz Johnny Depp. Zespół jak dotąd wydał jedną płytę, a w 2018 wystąpi w Warszawie.

(Visited 132 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 lutego, 2018
Close
%d bloggers like this: