Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Felietony

Szczyt Szczytów #1: Alice Cooper

Szczyt Szczytów to nowy felieton, który będzie opisywał pięć najlepszych utworów danego artysty. Na pierwszy ogień bierzemy ojca horror rocka oraz shock rocka, czyli oczywiście Alice Cooper’a.

Vincent Damon Furnier to normalny człowiek, zawzięty golfista oraz katolik. Z pierwszego wrażenia jest to zwykły, szary Amerykanin, lecz gdy wchodzi na scenę zamienia się w wcielenie czarownicy, czyli Alice Cooper’a. Na scenie występuje od 1964 roku. 4 lutego 2018 roku obchodził 70. urodziny i wcale nie zwalnia. W zeszłym roku wydał płytę, a 23 lutego tego roku wyjdzie jego najnowsza płyta zatytułowana The Sound Of A. A oto jego pięć najlepszych utworów:

1. Alice Cooper – Ballad Of Dwight Fry

Jest to utwór pochodzący z płyty Love It to Death z 1971 roku. Wydawnictwo zostało sklasyfikowane na 460 miejscu na liście 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Piosenka opowiada bardzo przejmującą historię o człowieku, który znajduje się w szpitalu psychiatrycznym. Alice śpiewa tę piosenkę będąc w kaftanie bezpieczeństwa. Tylko on potrafi krzyczeć „I wanna get out here” w kaftanie bezpieczeństwa i ludzie będą to oklaskiwać. Jego show było i jest niesamowite.

2. Alice Cooper – Only Women Bleed

Utwór opowiada historię kobiet żyjących w patologicznych związkach. Piosenka pochodzi z płyty Welcome To My Nightmare z 1975 roku, płyta była pierwszym solowym wydawnictwem Cooper’a. Za tekst odpowiadają Cooper oraz Dick Wagner, który jest znany ze współpracy z m.in. Aerosmith’em oraz KISS.

3. Alice Cooper – Only My Heart Talkin’

Only My Heart Talkin’ to piosenka pochodząca z osiemnastego albumu studyjnego Alice Cooper’a pod tytułem Trash. W piosence oprócz Alice’a możemy usłyszeć także Stevena Tylera. Jest to jedna z najpiękniejszych piosenek Furniera, a z całą pewnością jest to jedna z najlepszych ballad rockowych w historii.

4. Alice Cooper – School’s Out

Zarówno muzyka jak i słowa zostały napisane przez: Michaela Bruce’a, Alice Cooper’a, Glena Buxtona oraz Neal’a Smitha. Piosenka opowiada o końcu szkoły zarówno na lato oraz na zawsze. Piosenka została użyta w wielu reklamach. Jest to jedna z wizytówek Cooper’a.

5. Alice Cooper – Poison

Tej piosenki nie mogło zabraknąć na tej liście. Ponad 124 milionów wyświetleń na YouTube! To robi wrażenie. Piosenka została wydana na płycie Trash z 1989 roku. Każdy zna ten utwór. Z całą pewnością ta piosenka zmieniła dużo w historii muzyki.

(Visited 107 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 18 lutego, 2018
Close
%d bloggers like this: