Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Dobre Bo Polskie, DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Odkrycia

Baśnie bez słów. Zespół Niemoc.

Rok 2019 jest dla zespołu Niemoc nowym otwarciem. Po występach w Polsce i zagranicą, wydaniu kilku singli i EPek – 25 kwietnia premiery doczekała się debiutancka płyta długogrająca pt. Baśnie. Płytę zapowiedział singiel Miss Żużla, który ukazał się zaledwie parę dni przed całym albumem. Baśnie to kompozycja 8 utworów, zarówno premierowych jak i tych znanych dotychczasowym fanom zespołu. Za naganie i produkcję płyty odpowiedzialny jest Michał Kupicz. Za nośniki fizyczne odpowiedzialna jest wytwórnia Seszele Records, którą trio powołało do życia razem z zespołem Bluszcz. Dystrybucją cyfrową zajmuje się natomiast PIAS Poland.

Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry, w składzie Filip Awłas,
Michał Drozda oraz Radek Reguła. Chłopaki w swych utworach łączą muzykę oniryczną, lekko egzotyczne nuty z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, a także post-punka i shoegaze. Dzięki doświadczeniom scenicznym i studyjnym zespół dorobił się własnego, charakterystycznego brzmienia, które pozwala z łatwością rozpoznać jego utwory.

Zespół konsekwentnie buduje swoje portfolio – kawałki Niemocy ukazały się m.in. nakładem Father And Son Records And Tapes, Brennnessel czy MOST. Niewątpliwie to jednak koncerty stały się mocą napędową zespołu a instrumentalne, melodyjne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i miłośników muzyki klubowej. Niemoc może w swym dorobku pochwalić się występami m.in. na Open’er Festival, węgierskim festiwalu Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce a także supportowaniem m.in. M83. W sieci znajdziecie także sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

Podczas odsłuchu płyty Baśnie można odnieść wrażenie że wszystko na niej płynie, dźwięki kołysane syntezatorami oraz dogrywającą w tle basówką. To co cenie sobie w młodych zespołach a co możecie odczuć także w tym przypadku – to z pewnością różnorodność utworów, które zostały wybrane na płytę i tworzą jej ostateczny szkielet.
Jeśli zrobicie odsłuch od deski do deski – zapewniam was, że pomimo muzycznej spójności nie odniesiecie wrażenia powtarzalności numerów. Pomimo, że nie usłyszycie od Chłopaków ani słowa – przekaz muzyczny będzie dla Was zarówno zrozumiały jak i intrygujący jednocześnie.Obraz, który mam w głowie po pierwszym zetknięciu z muzyką zespołu to połączenie radosnych pląsów techno ranka oraz filmu Wszystkie nieprzespane noce, który niesiony na fali rave’u pokazuje nocne życie młodych ludzi. Myślę, że Niemoc ma moc, żeby rozwinąć się w takim właśnie kierunku.
Jeśli lubicie świeże brzmienia oraz zespoły z potencjałem twórczym – ta muzyka Cię zaskoczy i porwie do tańca. Gwarantuję, że nóżką tupniecie nie raz! Osobiście wybrałabym się na koncert tego trio, organizowany gdzieś w ciemnym, psychodelicznym klubie…
Wygląda na to, że widzimy się 16 maja w Warszawskim pogłosie!

Debiutancki album zespołu Niemoc – pt. Baśnie to 8 kawałków:
01 Mitshubishi Evo VII
02 Bluetooth
03 Miss Żużla
04 144p
05 Przekątne
06 Komunikaty
07 Bar Widok
08 Prawie

Linki do utworów Miss Żużla, 144p oraz koncertu zarejstrowanego podczas Wrocławskiej sesji Sofar Sounds złapiecie poniżej:

Uwaga bonus track – jeśli jesteście ciekawi próbki jak brzmiała EP-ka Mikrofale, poniżej znajdziecie link do utworu Wyspy Chłodne.


Streaming:

http://smarturl.it/NiemocBasnie

Facebook:

https://www.facebook.com/niemocniemoc/

Płytę kupicie pod adresem:

https://niemocniemoc.bandcamp.com

 

Booking & management:
Paweł Trzciński
DistortedGroup
pawel@distorted-group.com
+48 502628595

(Visited 86 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 12 maja, 2019
Close
%d bloggers like this: