BBC Radio 2 przestało emitować na swojej antenie piosenki Michaela Jacksona w związku z odradzającymi się zarzutami o wykorzystywania seksualne, do których miała dopuścić się gwiazda.

Wiadomość ta poprzedza transmisję 2 z 4 części czterogodzinnego dokumentu Leaving Neverland 6 i 7 marca. Film w reżyserii Dana Reeda skupia się na zeznaniach Wade’a Robsona (36 lat) i Jamesa Safechucka (41), którzy twierdzą, że Jackson seksualnie molestował ich, gdy byli dziećmi.

The Times donosi, że to właśnie w ubiegłym tygodniu zapadła decyzja w sprawie transmisji utworów Jacksona w BBC Radio 2. Zaś 23 lutego stacja nadawała ostatni utwór artysty.

BBC skomentował sprawę na portalu NME: „Patrzymy na każdy utwór muzyczny pod względem jakie są jego zasługi, a decyzje dotyczące tego, co gramy w różnych naszych stacjach, zawsze są podejmowane z myślą o odpowiednich odbiorcach i kontekście w jakim może być (to) wzięte.”

Musieliśmy ustalić, że nie był to bliski kontakt fizyczny niewinnego rodzaju. To była pełna aktywność seksualna. I dlatego w filmie są opisane brutalnie sceny z pełnym (ich) obrazem.”- twierdzi reżyser filmu.

Rodzina Jacksona zaprzeczyła zarzutom, które są ukryte w filmie Leaving Neverland.