Długo wyczekiwany album Chris Christine and the Queens trafił już do sklepów oraz serwisów cyfrowych! Krążek zbiera rewelacyjne recenzje.

Album jest dostępny w dwóch wersjach językowych: angielskiej i francuskiej. Chris zostało w całości napisane, zaaranżowane i wykonane przez Christine and the Queens. Krążek jest następcą wydanego w 2014 roku Chaleur Humaine, które dotychczas sprzedało się w nakładzie ponad 1,3 mln na całym świecie.

Christine and The Queens opowiada, że pierwszy album pomógł jej w metamorfozie z mola książkowego komponującego do szuflady w „atletycznego wykonawcę, który jest otwarty na nowe doświadczenia, spotyka ludzi, zawiera związki i zbiera historie. Nagle okazało się, że jestem dorosłą kobietą”.

„Przy drugim albumie mogłam pojechać do Los Angeles, nawiązać współpracę z najmodniejszym producentem i zostać gwiazdą pop. Ale chciałam pójść w przeciwnym kierunku: sprawić, żeby płyta była możliwie jak najbardziej osobista” – dodaje artystka.

Obok piosenek, które odkrywają nieposkromione pragnienia kobiet i złożoną seksualność przeciwstawiającą się jakimkolwiek kategoryzacjom, na krążek trafiły utwory, które mówią o zupełnie nowej intymności w emocjach i osobistych zawirowaniach, rozwijając tematy, które na Chaleur Humaine były zarysowane zdecydowanie bardziej subtelnie.