Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Eurowizja

Co zamiast Eurowizji 2020?

Dzisiaj, 12 maja, rozpocząłby się 65. konkurs Eurowizji, który został odwołany przez pandemię koronawirusa. YouTube wraz Europejską Unią Nadawców stworzyli alternatywne wydarzenie, które zastąpi Eurowizję, jest to Eurovision Song Celebration 2020. W ramach tego wydarzenia będzie można posłuchać wszystkich 41. utworów artystów, którzy mieli brać udział w Eurowizji 2020. Wydarzenie wzbogacone będzie o filmy nagrane przez platformę YouTube, a także wywiady z artystami.

Dwuczęściowa transmisja online dostępna będzie na platformie YouTube, na oficjalnym kanale konkursu Eurowizji. Część pierwsza rozpocznie się dzisiaj o 21:00, natomiast część druga w czwartek, 14 maja o 21:00.

Zamiast finału Eurowizji, w sobotę, 16 maja, odbędzie się koncert „Światło dla Europy”. Zostanie wyemitowany o 21:00 na antenie TVP1. W koncercie wezmą udział wszyscy uczestnicy Eurowizji 2020. Transmisję komentował będzie Artur Orzech.

W obu wydarzeniach weźmie udział Alicja Szemplińska, która miała reprezentować nasz kraj w tegorocznym konkursie, z piosenką „Empires”.

Mimo, że odwołanie Eurowizji było decyzją łamiącą serce każdemu jej fanowi, dobrze, że organizatorzy zdecydowali się stworzyć wydarzenia, będące choćby jej namiastką.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 12 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: