Kronos Quartet, Hiromi i inni, czyli jazzowe dni w line-upie Colours of Ostrava 2019. Przedstawiamy jazzową odsłonę artystów osiemnastej edycji festiwalu!

Tak wspaniałego i obszernego line-upu w klimacie jazzu jeszcze w historii Colours nie było: do Ostrawy przyjadą słynni Kronos Quartet, cudowna japońska pianistka Hiromi, porywający sardyński trębacz Paolo Fresa ze swoim „Devil” kwartetem, brytyjski saksofonista eksperymentalny i klarnecista Shabaka Hutchings z formacją Sons of Kemet i norweski trębacz Matihas Eick, który słynie z ciepłego lirycznego brzmienia i współpracy z wytwórnią ECM.

Tegoroczna edycja będzie osiemnastą w historii festiwalu. Czterodniowa impreza odbędzie się między 17 a 20 lipca (środa-sobota) na terenie Dolnych Witkowic w czeskiej Ostrawie. Karnety czterodniowe w wersji elektronicznej dostępne są w polskiej przedsprzedaży pod tym linkiem. Uprzejmie informujemy, że bilety jednodniowe wejdą do sprzedaży wiosną.

Colours of Ostrava to czeski festiwal muzyczny odbywający się od 2002 roku w Ostrawie na terenie postindustrialnego kompleksu hutniczego Dolni Oblast Vitkowice zlokalizowanego w sercu miasta. Festiwal corocznie gromadzi zarówno artystów, jak i uczestników z całego świata. Na wakacyjne święto muzyki w Ostrawie trwające cztery dni składają się przede wszystkim koncerty małe i duże, ale nie tylko. W sumie cztery lipcowe dni to ponad 130 artystów występujących na 21 scenach, a oprócz tego 250 (nie tylko) muzycznych atrakcji.’