Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Filmy

David Gilmour na ekranach polskich kin!

David Gilmour zawita w tysiącach kin na całym świecie, także w polskich! Niezwykły występ ,,Live at Pompeii” składa się z dwóch koncertów i został uwieczniony podczas zeszłorocznej trasy koncertowej. Promowała ona najnowszy album legendarnego gitarzysty ,,Rattle That Lock”. Legendarne nagranie pojawi się w kinach 13 września i tylko tego dnia będzie można zobaczyć je na dużym ekranie.
W Polsce zeszłoroczny koncert zostanie wyemitowany przez Multikino. Oto lista miast, w których będzie można zobaczyć widowisko: Gdańsk, Gdynia, Rumia, Olsztyn, Bydgoszcz, Koszalin, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Poznań, Łódź, Szczecin, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Wrocław Arkady, Lublin, Zabrze, Katowice, Jaworzno, Zgorzelec, Kraków, Rybnik, Rzeszów.
Muzyk po raz pierwszy odwiedził Pompeje, wraz z zespołem Pink Floyd, dokładnie 46 lat temu. Był to pierwszy występ w pompejskim amfiteatrze od kilku tysięcy lat. Specyfiką legendarnego koncertu jest to, że odbył się on bez udziału publiczności. Początkowo władze włoskie nie chciały zezwolić na koncert wśród starożytnych ruin, lecz później zrozumiały ideę przedsięwzięcia i koncert odbył się. Z inicjatywy reżysera Adriana Mabena nagrano wówczas film, który ze względu na sporą popularność, trafił do kin oraz ukazał się w wersji wideo.
Możliwość obejrzenia występu Gilmour’a w sali kinowej, z pewnością będzie świetną gratką dla każdego wielbiciela muzyka!

(Visited 4 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 2 czerwca, 2017
Close
%d bloggers like this: