Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 5:50 pm DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Demi Lovato walczy o prawa do legalnej aborcji w USA. Wydała z tej okazji nowy singiel

Rok temu amerykański Sąd Najwyższy unieważnił konstytucyjne uprawnienia do przerywania ciąży. Z tej okazji Demi Lovato postanowiła wydać singiel o nazwie SWINE.

Dochody zostaną przekazane Funduszowi Sprawiedliwości Reprodukcyjnej w Fundacji Demi Lovato. Następnie te środki zostaną przekazane trzem organizacjom non-profit: NARAL Pro-Choice America, Plan C i The National Network of Abortion Funds.

„Minął rok od decyzji Sądu Najwyższego o likwidacji konstytucyjnego prawa do bezpiecznej aborcji. Choć droga naprzód będzie trudna, wciąż musimy być zjednoczeni w naszej walce o sprawiedliwość reprodukcyjną. Stworzyłam „SWINE”, aby wzmocnić głosy tych, którzy opowiadają się za wyborem i cielesną autonomią. Chcę, aby piosenka dała siłę nie tylko rodzącym w tym kraju, ale wszystkim, którzy opowiadają się za równością; aby pamiętali o swojej wolnej woli i walczyli o świat, w którym każda osoba ma prawo do podejmowania decyzji o własnym ciele.” – mówi Demi.

Demi Lovato to nominowana do Grammy i wielokrotnie nagradzana artystka, aktorka, autorka książek oraz aktywistka. W mediach społecznościowych obserwuje ją ponad 240 mln osób, a jej katalog muzyczny dobiega do 30 mld streamów.


Na stronie internetowej Demi zostało utworzone centrum informacyjne dotyczące aborcji w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na ciągłe zmiany w ustawodawstwie, strona gromadzi aktualne informacje dotyczące praw w poszczególnych stanach. Udostępniane są również zasoby pochodzące od Planned Parenthood, wiodącej organizacji w kraju, zajmującej się dostarczaniem wysokiej jakości i przystępnej opieki zdrowotnej w dziedzinie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, a także największego dostawcy edukacji seksualnej w kraju. Amerykanki i Amerykanie mają tam również możliwość znalezienia bezpośrednich kontaktów do klinik wykonujących aborcję oraz numeru infolinii, pod którym można uzyskać natychmiastową pomoc w przypadku potrzeby. Jest to również miejsce, w którym można podzielić się swoją własną historią. Dodatkowo, został uruchomiony widżet umożliwiający dokonywanie darowizn.

(Visited 90 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 26 czerwca, 2023
Close
%d bloggers like this: