Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Dziś 45 urodziny Enrique Iglesiasa!

8 maja 1975 r. urodził się w Madrycie Enrique Miguel Iglesias Preysler.

Enrique jest synem popularnego hiszpańskiego piosenkarza, Julio Iglesiasa, który jest niezwykle płodnym artystą – wydał ponad 77 albumów i został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, ponieważ swoje płyty stworzył w największej liczbie języków.

Enrique jest jednym z najpopularniejszych hiszpańskich twórców muzyki latynoamerykańskiej i popowej. Swoją karierę rozpoczął w 1994 r., a rok później wydał debiutancki studyjny album Enrique Iglesias. W sumie wydał 10 studyjnych krążków, ostatni w 2014 r. – Sex and Love. Ognisty temperament, typowy dla hiszpańskiego narodu, jest wyraźnie widoczny w twórczości młodego Iglesiasa. Teksty traktujące o miłości i namiętności łączą się z latynoskimi rytmami, tworząc piosenki porywające do tańca. Dlatego też na każdej dobrej imprezie z głośników rozbrzmiewają jego kawałki.

W swojej karierze współpracował z wieloma popularnymi twórcami światowej sceny muzycznej, m.in. z Whitney Houston, Jennifer Lopez, Pitbullem, Nicole Scherzinger. Enrique śpiewa po hiszpański oraz po angielsku. Jest artystą, który na każdym etapie kariery potrafił podbić serca słuchaczy swoimi piosenkami. Przykładem tego są ponadczasowe hity: Bailamos (1998) czy Hero (2001) oraz światowe przeboje: Bailando (2014) i Duel el Corazon (2016).

Z okazji 45 urodzin Enrique Iglesiasa przygotowaliśmy gorące zestawienie 10 ognistych hitów hiszpańskiego wokalisty!

(Visited 48 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 8 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: