Multiplatynowa artystka, laureatka wielu nagród i wyróżnień, stała bywalczyni list przebojów – Ellie Goulding – spotkała się w studiu nagraniowym z laureatem Grammy Diplo oraz rapperem Swae Lee z Rae Sremmurd.

Trio stworzyło wspólny utwór Close To Me. To pierwszy premierowy numer Ellie od trzech lat, który jest zapowiedzią nowego materiału wokalistki. Artystka po trzech latach ponownie połączyła siły z członkiem grupy Major Lazer.

Nowy singiel to pierwszy od wydanego w 2015 roku premierowy materiał Ellie Goulding. Wówczas ukazał się album Delirium z wielkim hitem Love Me Like You Do, który do dziś zgromadził ponad 1,8 miliarda wyświetleń na YouTube. Artystka zdobyła szereg prestiżowych wyróżnień, w tym dwie BRIT Awards. Na koncie ma ponad 14 milionów sprzedanych albumów, 102 mln singli oraz 13 miliardów streamów na całym świecie. Na Instagramie gwiazdę śledzi 14 mln osób.

Ellie Goulding skupia się nie tylko na działalności muzycznej – jest również światową ambasadorką ONZ, angażuje się także m.in. we wspieranie organizacji takich jak The Marylebone Project czy Streets of London.