Natalia Nykiel, znana z przebojów takich jak Bądź duży czy Error, podczas trwania swojego ostatniego koncertu na Kraków Live Festiwal wygłosiła ze sceny emocjonalną i nieco kontrowersyjną przemowę (biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia).

Artystka powiedziała między innymi, że „LGBT to nie jest ideologia. To są ludzie, to są moi przyjaciele. To jedni z najmądrzejszych i najbardziej kreatywnych ludzi, jakich znam. Są dla mnie najważniejsi. Nie mogę znieść myśli, że którekolwiek z nich miałoby się czuć gorsze albo obrażane. Wierzę w Boga i naprawdę głęboko wierzę w to, że kocha nas wszystkich dokładnie tak samo i nie ma to dla niego żadnego znaczenia. Każdy z nas zasługuje na to, żeby czuć się wolnym człowiekiem, żeby czuć się bezpiecznie i każdy z nas zasługuje na miłość.”

Uczestniczka drugiej edycji The Voice off Poland zadedykowała wszystkich uczestnikom festiwalu utwór Lady Gagi Born this way. Piosenka ta jest kojarzona ze środowiskiem LGBT, mówi się nawet, że jest ona jednym z jego hymnów. Podczas gdy Natalia wykonywała Born this way na telebimie pojawiła się tęczowa flaga i hasła takie jak: miłość, równość, akceptacja, homo, miłość, LGBT.