Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 10:41 pm DZIAŁ NEWS, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Fest Festival 2023. Artyści już wcześniej zrezygnowali z występu?!

Wszyscy żyjemy dzisiaj odwołanym FEST Festivalem. Wydarzenie, które było jednym z największych w Polsce niestety, nie poradziło sobie finansowo. Zastanówmy się teraz, czy organizatorzy naprawdę do ostatniej chwili ratowali sytuację festiwalu?

Jak mogłem sam się przekonać – plotki o niepewnej sytuacji imprezy docierały do mnie już grubo od miesiąca albo i wcześniej. Przed opublikowanymi w południe informacjami postanowiłem przejrzeć kilku artystów i sprawdzić ich zobowiązania wobec polskiego promotora.

Moje „śledztwo” trwało od środy wieczór aż do dzisiejszego popołudnia. Nie miałem pewnych informacji od informatora, które opisuje tutaj, więc starałem się powstrzymać od publikacji samych tylko plotek. Niemniej, już wtedy dziwiło mnie to, że najwięksi artyści nie mają w swoim kalendarium ujętej Polski.

Przypominało mi to trochę festiwal Trapeton, który miał odbyć się w 2019 roku. Wówczas miał podobną sytuację – ogłoszeni artyści, którzy nawet nie mieli Polski wpisanej w kalendarz. Otrzymałem wówczas pismo od adwokata. który oskarżył nas o pomówienie, jak wyglądała ta historia? Po odwołanej edycji 2023 wiecie sami.

Tutaj jednak mamy inną sytuację. Promotor jest sprawdzony, a festiwal odbył się już trzy razy, co może pójść nie tak? Braki w kalendarium tłumaczyłem sobie tym, że może nie aktualizują stron, albo po prostu wolą takie rzeczy podawać na Social Mediach.

Nic bardziej mylnego. Dowiadując się od kolejnych informatorów, artyści wycofywali się systematycznie, a główne gwiazdy prawdopodobnie zostały odwołane nawet tydzień temu. Czemu więc tak długo zwlekano z przekazaniem informacji?

[niepotwierdzone!] Mając ciągle niepotwierdzone informacje i szczątkowe wiadomości od informatorów możemy przypuszczać, że problemy finansowe mogą nie dotyczyć tylko podwykonawców. Być może to kwestia artystów i ich honorarium przerosła możliwości budżetowe wydarzenia. Już nawet w internecie zaczynają pojawiać się informacje (które otrzymywałem jakiś czas temu) o tym, jakoby artyści mieli otrzymywać nieprawdziwe wyciągi przelanych zaliczek za występ. Być może to właśnie to przelało czarę goryczy, a z odwołaniem trzeba było wyjść z twarzą?

FEST Festival 2023 – zagraniczne gwiazdy zrezygnowały wcześniej

Peggy Gou – na jej stronie Polski nie było już wczoraj.

Kasabian – naszej daty u nich nie było już w środę.

Yungblud, również w środę data zniknęła ze strony.

Crystal Fighters – brak Chorzowa dzisiaj nad ranem.

A to tylko wybrani artyści. Przypomnijmy, że o odwołaniu oficjalnie dowiedzieliśmy się o 21:37 dnia 4 sierpnia. Daty zniknęły więc znacznie wcześniej.

(Visited 208 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 sierpnia, 2023
Close
%d bloggers like this: