Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

HERBIE HANCOCK w Szczecinie – wyjątkowy koncert i premiera książki

Przed nami finał 12 edycji Szczecin Music Fest 2015. Jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych na świecie po raz pierwszy w Szczecinie!

HERBIE HANCOCK
Szczecin, Zamek
22 lipca 2015, godz. 20.00

bilety na www.bilety.fm i www.eventim.pl oraz w całej sieci punktów sprzedaży (Zamek oraz Empiki, Media Markt, Saturn w całym kraju).

Koncert w Szczecinie będzie wyjątkowy także dlatego, że zbiegnie się z premierą pierwszej autobiografii Hancocka po polsku! Na koncercie będzie można kupić książkę i zdobyć podpis Artysty!

Historia Herbiego Hancocka, złotego dziecka jazzu, wiedzie od trudnych początków w purytańskiej Ameryce, przez pracę w Kwintecie Milesa Davisa, po innowacje, które wprowadzał jako lider własnego przełomowego Sekstetu. Hancock współpracował z niemal wszystkimi wielkimi współczesnymi muzykami: Joni Mitchell, Christiną Aguilerą, Steviem Wonderem, Stingiem czy Carlosem Santaną. Miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się zarówno akustycznego, jak i elektrycznego jazzu, R&B i hip-hopu. Pasja, geniusz i pragnienie odkrywania kolejnych gatunków muzycznych przyniosły mu czternaście nagród Grammy i Oscara.
W 2011 roku został Ambasadorem Dobrej Woli UNESCO, a dwa lata później otrzymał odznaczenie Kennedy Center. Mieszka w Los Angeles.

Herbie Hancock po raz pierwszy tak szczegółowo opowiada o swoim życiu i niezwykłej karierze. Zdradza swoje muzyczne fascynacje, przytacza nieznane wcześniej, często szokujące historie zza kulis showbiznesu, mówi o swoim wieloletnim małżeństwie, problemach z narkotykami i rasizmem, a także inspiracjach buddyzmem. Jego autobiografia to nie tylko bezcenny wkład w literaturę jazzową, ale także pozycja, którą powinni przeczytać wszyscy fani artysty i miłośnicy muzyki.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 9 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: