Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Poznaliśmy program Szczecin Music Fest 2015

Herbie Hancock, Al Di Meola i Goran Bregovic gwiazdami Szczecin Music Fest 2015. Festiwal rusza 3 marca, a potrwa do 22 lipca. Bilety są już w sprzedaży.

YASMIN LEVY
28 kwietnia, Filharmonia w Szczecinie

Urodzona w Jerozolinie Yasmin śpiewa muzykę sefardyjską w duchu flamenco. Wykorzystuje do tego język ladino – język hiszpańskich Żydów. Dlatego właśnie, że opiera się na muzyce swoich przodków z Andaluzji, pozornie odległe od siebie kultury stapia w spójną i jak najbardziej poprawną historycznie całość. Jako 20-latka zadebiutowała płytą „Romance &Yasmin” inspirowaną twórczością jej ojca – Ytzhaka Levy, który skupiał się na uwiecznieniu historii i kultury sefardyjskich Żydów. Już na kolejnym albumie „La Juderia” słychać wpływy muzyki flamenco. Każda kolejna płyta Yasmin („Mano Suave” z 2007, „Sentir” z 2009 oraz „Libertad” z 2012) to zarówno powrót do korzeni jak i poszukiwanie nowych inspiracji muzycznych.
Najnowszy projekt artystki to „Tango”.

AL DI MEOLA
27 maja, Filharmonia w Szczecinie

Wirtuoz gitary. Nagrał kilkadziesiąt albumów, był członkiem najsłynniejszego tria gitarowego w historii: John McLaughlin – Paco de Lucia – Al Di Meola, współpracował m.in. z takimi gigantami jak Chick Corea, Stanley Clarke czy Lenny White. Jego oszałamiająca technika gry na gitarze, zarówno elektrycznej jak i akustycznej, wzbudza zachwyt na całym świecie. Al Di Meola należy do pionierów fuzji muzyki świata z jazzem. W swoim sztandarowym projekcie World Sinfonia powraca stale do korzeni i prezentuje bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich. W 2013 roku Artysta wydal płytę „All Your Life”, która jest hołdem dla twórczości The Beatles.

GORAN BREGOVIC
7 lipca, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Goran Bregovic to jeden z najbardziej lubianych w Polsce artystów. Od lat podbija serca publiczności wybuchową mieszanką cygańskich rytmów i rock`n`rolla. Energiczna orkiestra dęta porywa publiczność do tańca, a bułgarski chór żeński wzrusza niezwykłą wielogłosowością. Polska publiczność doskonale zna muzykę artysty do takich filmów jak „Czas Cyganów”, „Arizona Dream” czy „Underground”. Goran Bregovic jest doskonałym wyrazicielem emocji targających mieszkańcami bałkańskiego tygla. Wrodzone wyczucie rytmu i harmonii scenicznej sprawiają, że jego koncerty są zawsze bardzo atrakcyjnymi widowiskami. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów jak „Kalashnikov” czy „Ederlezi”.

HERBIE HANCOCK
22 lipca, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Żywa legenda jazzu. Jeden z najbardziej wpływowych pianistów na świecie. Laureat czternastu nagród Grammy i Oscara za muzykę do filmu. Był cudownym dzieckiem, już w wieku jedenastu lat grał „V Koncert fortepianowy” Mozarta podczas koncertu młodych talentów z symfonią chicagowską. Członek wielkiego kwintetu Milesa Davisa, gdzie razem z Ronem Carterem i Tonym Williamsem stworzył tam najsłynniejszą sekcję rytmiczną modern jazzu. Po odejściu z zespołu Milesa rozpoczął solową karierę, eksperymentując z muzyką elektroniczną. Nagrał ponad 40 albumów, a wiele z jego kompozycji stało się standardami jazzowymi. Od ponad czterdziestu lat artysta tworzy muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą pod mniejszym lub większym wpływem popu, rapu i techno, w każdym z tych gatunków poruszając się z równą swobodą.

Bilety są już do kupienia w internecie: www.bilety.fm i www.eventim.pl

oraz w punktach sprzedaży:
bilety.fm na Zamku, mały dziedziniec, wejscie „I” (wejscie do CIKiT), tel. 91.8860721
CIT (Centrum Informacji Turystycznej), ul. Jana z Kolna 7, tel.: 91.4340440
Galeria Henryka Sawki, al. Wojska Polskiego 40
EMPIK w Galerii Kaskada, al. Niepodległości 36, tel. 607.242792
EMPiK w CH Galaxy, al. Wyzwolenia 18, tel. 605.110471
EMPIK w CH Ster, ul. Ku Słońcu 67, tel. 603.112338
EMPIK w CH Turzyn, al. Boh. Warszawy 42, tel. 603.110210
EMPIK w Outlet Park, ul. Struga 42, tel. 607.542701
SATURN w Galerii Kaskada, al. Niepodległości 36, tel. 91.5915250
MEDIA MARKT, ul. Mieszka I 73, tel. 91.4814251
oraz w salonach EMPIK, SATURN i MEDIA MARKT w całym kraju

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 marca, 2015
Close
%d bloggers like this: