Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Informacje ogólne

High Contrast z nową płytą. „Notes From The Underground” jest już dostępne!

Drum ‘n’ basowy producent High Contrast prezentuje swój szósty album studyjny. Krążek Notes From The Underground wraz z wiodącym singlem Met Her At a Dance in Leicester ft. UK Apache & Ady Suleiman jest dostępny w serwisach cyfrowych.

Lincoln Barrett aka High Contrast to muzyk, producent, DJ, autor remiksów między innymi dla takich artystów jak Adele, London Grammar, Jorja Smith, Kanye West, Coldplay czy Freya Ridings.

Najnowszy album artysty, Notes From The Underground, został nagrany w domowym studiu w Cardiff. Inspiracje do szóstego albumu High Contrast okazały się bardzo szerokie: od niszowych japońskich gier komputerowych z lat 90., przez „Video Nasties” z lat 80., aż po muzykę soul z lat 60. i 70.

Pracę nad tym krążkiem zacząłem jeszcze przed wybuchem pandemii, jednak całość świetnie wpisała się w narrację zamknięcia. Umiejętnie też połączyło się z egzystencjalną introspekcją powieści Dostojewskiego, z której zaczerpnąłem tytuł. Zamknięcie w domach zmieniło cały album, bo z potencjalnego 7-utworowego wydawnictwa przeistoczyło się w najdłuższą płytę w mojej dotychczasowej karierze! Pomysły po prostu spływały do mnie, więc w pewnym sensie jestem wdzięczny, że lockdown pozwolił mi rozwinąć moją wizję na ten album.

https://youtu.be/f7xNmzgds-s
(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 17 grudnia, 2020
Close
%d bloggers like this: